InformacjePoradySzkolenia

Wakacje to też czas na dokształcanie nauczycieli.

Nauczyciele to pretensjonalne lenie, które czekają tylko na wakacje, aby z wielką przyjemnością odpocząć od rozwydrzonych bachorów. .. To najpowszechniejsza opinia panująca nie tylko wśród rodziców, ale także dużej części społeczeństwa pracującego poza strefą budżetową.

promo_thumb_art976Ale, tak nie jest, a przynajmniej nie dla sporej grupy młodszych nauczycieli, bo to właśnie oni dokształcają się na potęgę, a wakacje spędzają na koloniach krajowych, bądź zagranicznych, czyli w pracy. Szkolenia dla nauczycieli są na porządku dziennym, tak samo, jak studia podyplomowe czy udział w konferencjach. Do tego dochodzi organizacja zajęć pozalekcyjnych, pozyskiwanie sponsorów fundujących nagrody w konkursach sportowych i innych, a także kontakty z rodzicami i wyjaśnianie często bardzo skomplikowanych sytuacji konfliktowych, z przemocą, narkotykami czy dopalaczami w rolach głównych. Współczesny nauczyciel musi być również dobrym psychologiem, bo praca z dziećmi i młodzieżą obecnie jest bardzo trudna. Równie ciężko pracuje się z dziećmi z najróżniejszymi zaburzeniami intelektualnymi czy fizycznymi, bo każde dziecko jest inne i należy do niego dostosować odpowiedni program nauczania. Nie może to być zrobione po łebkach, bo w grę wchodzi przyszłość dziecka, a więc jego dobro. Należy również pamiętać o tym, że szkolnictwo jest bardzo sfeminizowane, a to z kolei prowadzi do ciągłej rywalizacji o awanse, o kolejne granty na podyplomówki , o uznanie.

Im więcej nauczyciele ukończą ciekawych szkoleń, tym mocniej ich popularność wzrasta i celowo piszemy o popularności, bo to przecież dzieci decydują o tym, czy dany nauczyciel posiada ciekawy warsztat pracy, czy jest frontem nastawiony do problemów podopiecznych i czy wkłada całe serce w proces nauczania. A wachlarz szkoleń dla nauczycieli jest bardzo duży, wystarczy zajrzeć na tą stronę www.

Do dyspozycji chętnych na szkolenia są i te e-learningowe, i te stacjonarne, jak i wyjazdowe – jest zatem z czego wybierać.

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *