Porady

Zbliżają się wakacje – zbliża się Twoja szansa na sukces zawodowy!

Młodzi ludzie coraz częściej wykorzystują wakacje na znalezienie pracy i zarobienie pieniędzy na swoje potrzeby, część z nich zatrudnia się zatem w obszarze prac sezonowych w kraju, inni wyjeżdżają zagranicę. Tym drugim w znalezieniu dobrej pracy bez wątpienia pomoże znajomość języka obcego.

Nic tak nie wzmacnia kwalifikacji zawodowych, jak punkt w CV informujący o tym, że posiadamy przynajmniej dobrą znajomość języka angielskiego, świetnie jest wówczas, gdy znajomość języka obcego jest określana, jako biegła. W wielu przypadkach przy pracach sezonowych u naszych sąsiadów z wysp nie potrzeba dużo więcej, jak właśnie zdolność do porozumienia się w języku angielskim oraz chęć do pracy. To zatem ostatni dzwonek przed nadchodzącym sezonem letnim na wzięcie nawet kilku lekcji angielskiego chociażby z zakresu podstawowych zwrotów.group of young tourists

Po to, aby czuć się pewnie w obcym kraju warto wiedzieć, jak zapytać o drogę, jak zrobić zakupy i przeliczyć pieniądze, jak zapytać o pracę i obowiązki, jak znaleźć lekarza w razie potrzeby czy, jak zapytać o nocleg. Takie podstawowe zwroty sprawią, że w każdej sytuacji będziemy bezpieczni, a to jest przecież najważniejsze. Kursy językowe nie należą obecnie do drogich, dlatego taka inwestycja we własną wiedzę jest bardzo dobrym pomysłem, który z pewnością nam się zwróci. Po ewentualnym powrocie do kraju z bagażem doświadczeń i z pieniędzmi, a także z podszkoloną znajomością języka także będzie nam łatwiej, czy to znaleźć pracę w jakiejś firmie czy też założyć swoją własną. Jak to się mówi „znajomość jednego języka obcego, to mnóstwo nowych możliwości”.

W naszym kraju o pracę nadal jest dość ciężko, dlatego nie ma co się zastanawiać nad tym, czy za miesiąc – dwa sytuacja się zmieni, a samemu podjąć decyzję i spróbować swoich sił w państwie, w którym nie ma problemu ze znalezieniem niezłej pracy za całkiem niezłe pieniądze.

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *