InformacjePoradySzkolenia

Zarabiaj na pisaniu – kurs copywritingu

Zastanawiasz się, czy zarabianie na pisaniu jest możliwe? Chciałbyś połączyć swoją pasję z nowym sposobem na zarabianie pieniędzy? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak zostać copywriterem.

Jeżeli wydaje Ci się, że zarabianie na pisaniu jest zarezerwowane wyłącznie dla zawodowych dziennikarzy – jesteś w błędzie. Tysiące zwykłych osób sprzedaje swoją twórczość w internecie. Copywriting stał się jednym z najpopularniejszych sposób na zarabianie bez wychodzenia z domu.

 

Jak to działa?

Branża e-commerce odpowiada już za 6% rodzimego PKB. Codziennie powstają nowe portale internetowe, które do prawidłowego funkcjonowania wymagają unikalnych tekstów. Tworzeniem tych tekstów zajmują się copywriterzy. Takie osoby nie pracują na etacie, lecz realizują zlecenia dla różnych pracodawców.

Na rynku funkcjonuje wiele portali zrzeszających copywriterów. Rejestracja w tych serwisach jest całkowicie darmowa. Gdy wydawca potrzebuje określonego artykułu – składa zamówienie. Następnie copywriter przegląda listę zleceń i wybiera to, co go zainteresuje. Po realizacji zlecenia na konto twórcy przelewana jest określona suma pieniędzy.

Copywriter rozlicza się na podstawie umowy o dzieło z wybranym portalem. Cała procedura przebiega w sposób zdalny, a załatwienie spraw podatkowych leży po stronie portalu. Nie musisz realizować określonej liczby zleceń – pracujesz wtedy, kiedy masz czas i ochotę.

Poziom trudności zleceń jest zróżnicowany. Niektóre z nich są na poziomie ucznia szkoły podstawowej, niektóre wymagają wiedzy specjalistycznej. Różni się też poziom wynagrodzenia. Początkujący copywriter zarabia od 10 do 15 zł za godzinę pracy. Gdy nabierzesz już nieco doświadczenia – ta stawka wzrośnie do około 50 zł.

Od czego zacząć

Rozpoczęcie zarabiania na pisaniu jest całkowicie darmowe. Nie musisz płacić za dostęp do zleceń, ani rejestrację konta na portalach. Wystarczy, że wpiszesz w okno wyszukiwarki hasło „jak zarabiać na pisaniu”, a znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Jeżeli chciałbyś przyspieszyć proces wdrażania się do pracy i zwiększyć swoje zyski, pomoże Ci w tym praktyczny kurs copywritingu.

Dzięki pisaniu rozwiniesz swoją pasję i zwiększysz kreatywność. Ponadto zdobędziesz niesamowicie przydatną umiejętność zarabiania bez wychodzenia z domu. W razie niespodziewanych wydatków – nie będziesz musiał zastanawiać się, skąd wziąć dodatkowe pieniądze.

 

2 thoughts on “Zarabiaj na pisaniu – kurs copywritingu

  • Można również zarabiać na wydaniu własnej książki.

    Odpowiedz
  • Chyba najlepiej rozliczać się na ilość napisanego tekstu, znaków. Najczęściej rozliczenie jest za 1000 znaków ze spacjami Zzp i jakość tekstu. Stawki od 6-7 za Zzp, lub 10 Zzp to podstawa. Tak mi się wydaje. Testy najczęściej wykorzystuje się do Content Marketingu, pozycjonowania, zdobywania linków. Ogólnie do reklamy i promocji w sieci. Warto czytać ciekawe informacje na temat promocji i marketingu http://www.poradniki24h.pl/temat/marketing/ – polecam kilka porad, tekstów w temacie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *