Łamigłówki i układanki ich rozwiązywanie daje wiele pożytku, wpływają korzystnie na mózg. Wpływają na wyostrzenie umysłu, który jest bez ustanku pobudzany do pracy, a co oznacza, że ​​będziesz zdrowszy, dzięki takiej rozrywce intelektualnej.

Na początek – 3 łamigłówki wymagające myślenia

Łamigłówki do myślenia, które możesz wypróbować. Dziel się nimi z rodziną i przyjaciółmi i sprawdź, ile jesteś w stanie odgadnąć poprawnie!

 

 1. Jesteś ścigany przez labirynt i musisz uciec. Osiągnąłeś ślepy zaułek z trzema drzwiami przed sobą. Drzwi po lewej prowadzą do płonącego piekła, drzwi po prawej prowadzą do grupy dobrze wyszkolonych zabójców, a drzwi w środku prowadzą do dzikiego lwa, który nie jadł od trzech miesięcy. Które drzwi wybierasz?
 1. Stoisz w ciemnym pokoju z piecem na drewno, lampą oliwną i świecą. Masz tylko jedną zapałkę. Co najpierw zapalisz?
 1. Kobieta stoi po jednej stronie strumienia, a jej pies stoi po drugiej. Kobieta wzywa go do siebie. Pies przecina strumień i przechodzi na drugą stronę, nie mocząc się. Pies nie szedł przez skały, kłody ani mostem, aby przejść przez strumień. Jak to jest możliwe?

Rozwiązania łamigłówek, zagadek na dole artykułu.

 

Proponujemy także:

Łamigłówki zrobiony z drewna, układanki wyglądają na łatwe do ułożenia, a jest to niezwykle fascynująca i wspaniała uciecha dla całej rodziny. Zabawa nimi bardzo wciąga.

Ich układanie ćwiczy mózg, poprawia inteligencję. Rozwiązywanie logicznych łamigłówek naucza sztuki pokonywania problemów. Układanie łamigłówek łagodzi stres, daje możność rozluźnienia się.

 

Poznaj najlepsze łamigłówki do układania – http://tylkorelaks.pl/52-lamiglowki

 

Problem, rozwiązanie układanek polega na ułożeniu z drewnianych fragmentów konkretnych kształtów – przykładowo ułożenie z czterech drewnianych klocków kształtu litery T. Łamigłówki to droga do rozwiązania pewnego problemu, odkrycia rozwiązania, wykrycia odpowiedniej kombinacji.

Proponowane łamigłówki logiczne bez zarzutu nadają się jako propozycja na prezent i to dla dzieci, jak i dorosłych. Pies z kulawą nogą nie będzie się nużyć przy ich układaniu, a do zabawy nakłonisz cała rodzinę.

 

 

Daj swojemu umysłowi trening

Badania pokazują, że ćwiczenia umysłowe, które testują twoją moc mózgu za pomocą rozwiązywania łamigłówek, mogą podnieść aktywność twojego mózgu. Zmniejsza to ryzyko demencji, zmniejsza codzienną nudę oraz poprawia koncentrację i pamięć.

 

Podnieś swoje umiejętności poznawcze

Regularne rozwiązywanie, układanie łamigłówek i puzzli, które wykorzystują twoje umiejętności poznawcze, pomagają poprawić umiejętność uczenia się, umiejętności rozwiązywania problemów i polepszenia pamięci podczas korzystania z określonych sieci neuronowych.

Twoja zdolność pamiętania opiera się na określonych częściach płatów skroniowych i czołowych, które znajdują się za czołem. Powszechnym błędem jest założenie, że tylko czytanie książek będzie wystarczającym ćwiczeniem dla umysłu, ale w rzeczywistości to nie wystarczy.

 

 

Twój mózg potrzebuje prawdziwego treningu, który stawia ci wyzwanie i popycha cię dalej.

 

Łamigłówki logiczne to odpowiedni trening umysłowy. Otwórz swój potencjał. To doskonałe szkolenie swojego mózgu.

 

 ————————

Odpowiedzi, rozwiązania na podane łamigłówki.

 1. Środkowe drzwi. Lew, który nie jadł przez trzy miesiące, najprawdopodobniej nie żyje.
 2. Zapałkę.
 3. Była zima, a strumień zamarzł.

3 thoughts on “Drewniane, logiczne łamigłówki – korzyści

 • Lubię łamigłówki a te puzzle, układanki z drewna są świetne. Fajnie się bawiłam z całą rodziną układając literę T. Polecam.
  To też świetny pomysł na prezent. A rodzajów tych puzzli jest klika – jest w czym wybierać.

  Odpowiedz
 • Lubię tego typu rzeczy. Łamigłówki, to doskonały sposób na zajęcie mózgu.

  Ostatnio wpadły mi do rękę te puzzle T świetne są.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *