Znajomość języków obcych to  jeden z najważniejszych czynników gwarantujących rozwój. Wymiana informacji, handel międzynarodowy, dyplomacja – to wszystko byłoby niemożliwe, gdyby każdy mówił tylko swoim językiem ojczystym. Dziś funkcję łącznika między narodami przejął język angielski, w którym porozumiewają się ludzie na niemal całym świecie. Nic zatem dziwnego, że wiele firm – szczególnie tych działających w dynamicznie zmieniających się obszarach, jak nowe technologie, nauka i media – od swoich pracowników wymaga przynajmniej jego komunikatywnej znajomości. Większość z nich jednak zadowala się umiejętnościami, jakie pracownik wnosi ze sobą do zespołu. Oto kilka argumentów, dla których warto zadbać o dalszą edukację pracowników i zorganizować w swojej firmie kurs  języka angielskiego.

Wzrost kompetencji i otwarcie drogi do dalszego rozwoju

Podczas szkoleń z angielskiego uczestnicy nie tylko nabywają i szlifują swoje umiejętności komunikacyjne. Należy pamiętać, że im większe kompetencje językowe, tym większe również możliwości rozwoju zawodowego. Zagraniczna prasa branżowa, media o zasięgu światowym, międzynarodowe konferencje – to wszystko ważne źródła informacji. Bez wystarczającej znajomości języka angielskiego dostęp do nich często jest ograniczony lub niemożliwy. Szkolenia językowe to doskonała okazja dla pracowników, by poszerzyć swoje słownictwo oraz podszlifować umiejętności sprawnego porozumiewania się po angielsku, bardzo przydatne w kontaktach z zagranicznymi partnerami i klientami. Na rynku działa bardzo wiele szkół językowych które oferują specjalistyczne kursy językowe dla firm, jedną z nich jest Centrum Języków Obcych Archibald.

Zwiększenie lojalności pracowników

Stwarzanie warunków do rozwoju to jeden z czynników, który wpływa na pozytywną ocenę pracodawcy. Poprzez organizację szkoleń językowych, firma daje swoim podwładnym jasny znak, że chce im otworzyć drogę do nowych możliwości. Pracownik, który otrzymuje szansę do rozwijania swoich kompetencji i poszerzania wiedzy, staje się bardziej zaangażowany w życie firmy i mocniej się z nią identyfikuje.

Polecamy – kurs angielski online

Integracja między pracownikami

Zwykły dzień pracy nie pozostawia wiele czasu na to, by pracownicy mogli się dobrze poznać, dotyczy to szczególnie dużych firm, w których jeden zespół jest w znacznym stopniu oddzielony od pozostałych. Utrzymanie pozytywnych kontaktów międzyludzkich jest niezbędne do efektywnej pracy zespołowej i dobrze wpływa na atmosferę w firmie. Wspólne szkolenia to świetna okazja, by pracownicy firmy poznali się od innej strony.

Organizacja firmowych szkoleń językowych zdecydowanie opłaca się dla każdej ze stron – dla pracowników jest to możliwość poszerzenia swojej wiedzy i rozwinięcie umiejętności, z kolei dla firmy to sposób na poprawienie efektywności podwładnych oraz zwiększenie ich lojalności. Wykwalifikowani lektorzy z takich szkół językowych, jak Centrum Języków Obcych Archibald zadbają, by czas spędzony na szkoleniu przyniósł organizującej go firmie wiele korzyści i wymiernych wyników.

One thought on “Szkolenia językowe dla firm- czy to się opłaca?

  • Oczywiście, że się opłaca – pod warunkiem, że wyszkolony pracownik zaraz nie przejdzie do innej firmy. Ja swoich szkoliłam z b&o navigator – na szczęście są zadowoleni i z pracy i ze szkoleń, więc zespół mi się nie wykruszył 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *