Zima w tym roku skończyła się wcześniej niż zwykle, a dokładnie zimowa pogoda, która wyjątkowo odpuściła nam szybciej niż mogłoby to wynikać chociażby z kalendarza. Z początkiem wiosny warto pomyśleć o ciekawych szkoleniach na przykład z zakresu turystyki – tym bardziej, że te wiążą się nie tylko ze znalezieniem pracy, ale także ze zwiedzaniem Polski i innych państw.

1206163_silhouettes
Trenerzy, instruktorzy tańca i sportu także są mile widziani w czasie wakacji w turystyce.
Girl with laptop pointing up
Szkolenia turystyczne dostępne są w formie stacjonarnej, a także e-learningowo. Szukaj ich na www.szkolenia24h.pl

Szkolenia z zakresu turystyki to nie tylko te dotyczące na przykład kwalifikacji dla wychowawców kolonijnych i kierowników kolonii, ale także te dotyczące przewodników miejskich, górskich i pilotów wycieczek (zmiana przepisów tych ostatnich zawodów znosi egzaminy państwowe – więcej na ten temat tu).

Ukończenie tego typu szkoleń dla wielu młodych ludzi to realna szansa na znalezienie pierwszej pracy, a dzięki temu na uzyskanie jakiegokolwiek doświadczenia w pracy z dziećmi czy z osobami dorosłymi na wyjazdach międzynarodowych. Już teraz warto sprawdzić, jakie oferty szkoleń są dostępne dla zainteresowanych – pod tym linkiem.

Moda na szkolenia turystyczne trwa w najlepsze i coraz więcej osób decyduje się na tego typu kursy właśnie po to, aby zdobyć pracę w sezonie wakacyjnym. Kiedyś na tego typu zajęcia decydowali się w szczególności studenci studiów turystycznych, pedagogicznych i medycznych, dzisiaj jest to sposób na zarobek dosłownie dla wszystkich.

Warto pomyśleć o kursach wchodzących w skład zagadnień turystycznych, np. dla animatorów czasu wolnego, dla barmanów i kelnerów czy właśnie dla wychowawców kolonijnych. Doświadczenie, jakie zdobędziemy w pracy na takich stanowiskach może być kluczowe dla naszej przyszłości zawodowej.

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *