Koniec wakacji – początek nauki w szkołach, a także na kursach i szkoleniach. Czas wczesnej jesieni to dla wielu dorosłych osób najlepszy moment na rozpoczęcie dokształcania.

Niektórzy z ogromnym zapałem podchodzą do planowania swojej drogi edukacyjnej, a tym samym do projektowania przyszłości, inni raczej z dystansem zapisują się na zajęcia, które „być może” uratują im skórę przed zwolnieniem. Jedni i drudzy tak naprawdę zyskują wiele, bo najgorzej będą mieli ci, którzy zupełnie nie angażują się w projekty edukacyjne, a tym samym w podnoszenie swoich umiejętności.

Problem pracy w naszym kraju jest ogromny, obwinia się za to raz zły system nauczania, raz słabo rozwinięte gałęzie przemysłu i przedsiębiorczości, a innym razem nasze własne lenistwo. W grupie najmniej zaangażowanych osób w podnoszenie swojej wiedzy są o dziwo osoby ze średnim wykształceniem, a nie osoby z wykształceniem zawodowym. To właśnie te osoby nie planują udziału w szkoleniach czy też w podnoszeniu wiedzy na studiach, a szkoda, bo dość często na dokształcanie się jest późno, ze względu na redukcję etatów czy zamknięcie firmy.

Bezrobocie niestety może dopaść każdego, dlatego warto mieć asa w rękawie w postaci dodatkowego tytułu zawodowego by okres przejściowy między zatrudnieniem w jednej firmie a drugiej nie trwał zbyt długo.

Wszystkich zachęcamy do przeglądania szkoleń zawodowych, które dostępne są pod tym linkiem.

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *