Mówi się, „co kraj, to obyczaj”, również i w przypadku rodzaju uczelni ma to swoje odzwierciedlenie w obecnych realiach współczesnego świata. Uczelnie wyższe różnią się względem siebie, jeżeli chodzi o rekrutowanie studentów na wybrane kierunki, opłaty czesnego czy możliwości wypłacania stypendiów. Różnią się również możliwościami studiowania po angielsku. Dla jednych stanowi to ułatwienie, dla drugich jest to duży problem.

Jednak uczelnia europejska również jest instytucją wyższą działającą zgodnie z prawem o szkolnictwie wyższym. Taki typ uczelni realizuje własne programy nauczania, a to sprawia, że renoma i prestiż uczelni wzrasta. Władze uczelni skupiają się na przygotowaniu praktycznym studenta do wykonywania pracy w swoim zawodzie w kraju, jaki za granicą.

Obecnie taka uczelnia otwiera przed sobą nowe horyzonty. Ku przeciwności wychodzi naprzeciw studentom i wprowadza działania swe w sposób wirtualny, aby bez wychodzenia z domu załatwić, np. sprawy w dziekanacie. Wykorzystuje ona do tego celu, m.in. Internet. Ich studenci nie muszą martwić się o żadne oprogramowanie do swoich komputerów, gdyż dysponuje ona serwerami z nowym oprogramowaniem, a ci, którzy nie mają dostępu do komputera, uczelnia udostępnia pracownie komputerowe.

Uczelnia swoim studentom oferuje niskie opłaty czesnego, różnego rodzaju zniżki, czy dogodne stypendia, dzięki którym ci biedniejsi mogą uczyć się bezpłatnie bądź też otrzymywać wynagrodzenie za to, że się u nich edukuje. Skupia ona się głównie na administracji, informatyce, czy ekonomii i zarządzaniu. Stąd ten prestiż uczelni.

Studia nie koniecznie muszą stresować. Nie oto w tym chodzi. Programy edukacyjne są realizowane w taki sposób, by każdemu umożliwić zdobywanie wiedzy i umiejętności w przyszłej pracy zawodowej. Są one ukierunkowane na przygotowanie absolwenta szkoły do pracy w określonym zawodzie. Oferują oni również atrakcyjny system praktyk w kraju, jaki i za granicą, podejmowana jest współpraca z zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

Absolwenci uczelni europejskiej mogą liczyć się z tym, że bez problemu znajdą pracę po ukończonym przez siebie kierunku.

Atuty uczelni

Atutami takiej jednostki naukowej, jako niepublicznej, płatnej z niskimi kosztami, jest przede wszystkim bardzo dobra renoma uczelni z ofertą w korzystnej cenie, duże możliwości profilowania kompetencji absolwenta, wysokie zarobki absolwentów, wykorzystywanie nowoczesnych technologii w nauczaniu.

Wizja połączona z misją

Wizją uczelni jest nastawienie na nowoczesność, prowadzenie wiodących kierunków i specjalności, kształcącą skutecznych i wysoko wykwalifikowanych absolwentów dla kraju, Europy i Świata.

Misją jest kształcenie zgodnie z zapotrzebowaniem współczesnego runku biznesowego, instytucji szeroko rozumianej administracji centralnej i samorządowej, czy strefy non profit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *