ArtykułyFirmyPorady

Czy oprogramowanie magazynowe jest drogie? Poznaj ceny!

Wielu przedsiębiorców rezygnuje z zakupu programów do magazynu w obawie o wysokie koszty. Czy jednak rzeczywiście oprogramowanie magazynowe jest związane ze znacznym wydatkiem?

Wielu przedsiębiorców rezygnuje z zakupu programów do magazynu w obawie o wysokie koszty. Czy jednak rzeczywiście oprogramowanie magazynowe jest związane ze znacznym wydatkiem?

Dlaczego warto wdrożyć program magazynowy?

Programy magazynowe klasy WMS (od angielskiego warehouse management system) to programy komputerowe, które umożliwiają zarządzanie magazynem.

Poprzez oprogramowanie magazynowe można planować ruch towarów, stworzyć ich bazę danych, generować dokumenty, a dzięki dodatkowym modułom prowadzić fakturowanie, wypożyczalnię lub sklep internetowy.

Program do magazynu – korzyści:
– Skrócenie czasu trwania procesów magazynowych,
– Łatwa kontrola bazy towarów w magazynie,
– Proste wyszukiwanie towarów,
– Automatyczne generowanie dokumentów magazynowych,
– Redukcja liczby popełnianych błędów,
– Większa konkurencyjność firmy,
– Obniżenie kosztów logistycznych.

Oprogramowanie magazynowe – cena

Koszty związane z zakupem programu magazynowego są zależne od szeregu czynników, między innymi od wybranego oprogramowania, jego funkcjonalności, liczby stanowisk czy rodzaju wsparcia.

Za dobre oprogramowanie magazynowe nie trzeba płacić dużo. Można kupić je w cenach rozpoczynających się od około 100 zł netto za dożywotnią licencję na jedno stanowisko. Dostępne są nawet programy darmowe, lecz oferują one okrojoną liczbę funkcji i nie obejmują wsparcia technicznego.

Do programu magazynowego można też dokupić dodatkowe moduły – ceny są zależne od typu modułu i wynoszą od około 50 za moduł do fakturowania do 300 złotych za moduł integrujący magazyn z serwisem aukcyjnym lub sklepem internetowym.

Znacznie więcej trzeba będzie zapłacić za oprogramowanie ERP, w którego skład wchodzi moduł magazynowy. Ceny w tym przypadku wynoszą od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Co dokupić do oprogramowania do magazynu?

Aby korzystać z programu magazynowego, konieczne będzie posiadanie zaplecza komputerowego, lecz magazyn można prowadzić też na smartfonie.

Dodatkowo pomocne będą urządzenia jak kolektor danych, które wyposażone są w skanery kodów kreskowych i kodów QR. Wybrani dostawcy oprogramowania oferują też aplikacje na smartfony o podobnej funkcjonalności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *