Mieszkańcy bloków mają wiele problemów, wśród nich także niezwykle akustyczne łazienki. Problem bierze się stąd, że w blokowych kuchniach i łazienkach znajdują się szyby wentylacyjne, których działanie nie ogranicza się do zapewnienia bezpiecznej wymiany powietrza. Są one znakomitym przewodnikiem dźwięku, co w niektórych sytuacjach bardzo ogranicza mieszkańców, bo np. intymne chwile we dwoje muszą się, siłą rzeczy, odbywać w ciszy, by nie stanowiły atrakcji lub źródła zgorszenia dla sąsiadów. Nocne Polaków rozmowy też nie są wskazane – w niejednym bloku słychać każde wypowiedziane w kuchni piętro wyżej czy niżej słowo.

Wolnoć Tomku, jeśliś w domku

W zupełnie innej sytuacji są posiadacze własnych domów. Ich łazienki nie są „na podsłuchu”, toteż można w nich sobie pozwolić na znacznie więcej. Właśnie z myślą o takich ludziach zaprojektowano i wyprodukowano specjalne radio łazienkowe. Urządzenie jest nie tylko odporne na wilgoć (dotyczy to zarówno odbiornika-kontrolera, jak i pilota oraz głośników), ale też na tyle wszechstronne, by nawet ktoś, dla kogo łazienka jest miejscem relaksu lub azylem, mógł cieszyć się donośnym dźwiękiem w dobrej jakości. Całość można obejrzeć i nabyć pod adresem https://www.aquasound.pl/radio-do-lazienki/.

Z pilotem pod prysznic

Na ścianie umieszcza się specjalny magnetyczny uchwyt, który utrzymuje i ładuje pilota. Ów pilot, przypominający wyglądem dużego smartfona, jest urządzeniem dotykowym. Można za jego pomocą sterować odbiornikiem i wzmacniaczem: wybierać stacje radiowe, nagrywać ulubione utwory lub odtwarzać je z 16-gigabajtowej pamięci. Wodoodporność jest tak zaawansowana, że z pilotem można nawet brać prysznic.

Głośniki są wbudowane w sufit. Ich konstrukcję opracowano tak, by nie przeszkadzała im nawet ekstremalna wilgoć. Moc muzyczna w zupełności wystarczy do zamiany łazienki w całkiem przyjemne studio odsłuchowe, o ile oczywiście innym domownikom nie przeszkadza głośna muzyka zza łazienkowych drzwi. Jedna z wersji generuje dźwięk stereofoniczny. Istnieje nawet wersja nadająca się do pracy w saunie: wysoka temperatura to dla niej żaden problem.

Multimedia w wannie odbierane

Urządzenie może pracować przez Bluetooth, toteż można dzięki niemu odtwarzać ulubioną muzykę z YouTube czy Spotify – wystarczy połączyć je ze smartfonem lub tabletem. Zasięg wynosi do 12 metrów. System może oczywiście pracować także w kuchni.

A gdyby komuś było mało, na tego pod podanym wyżej adresem czekają nawet wodoodporne telewizory łazienkowe. Oglądać ważny mecz albo ulubiony serial, siedząc w wannie z ciepłą wodą? A kto powiedział, że nie wolno?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *