ArtykułyPoradySzkolenia

Jak poprawnie nauczać angielskiego przez Skype?

Nowoczesne technologie z coraz większym impetem wkradają się do naszych domów. Nauka języków staje się coraz bardziej popularna gdyż chcemy podróżować, zdobywać awanse, podbijać świat. Jak wygląda uczenie angielskiego przez internet ? Przeczytaj tekst poniżej aby się dowiedzieć.

Nauka angielskiego przez Skype i nowe technologie

Na bardzo wczesnym etapie edukacji ważny jest kontakt z prowadzącym. Dzieci i młodzież na wczesnym etapie nauki przyswajają w nieco inny sposób niż dorośli, dlatego nauka “zza ekranu” może okazać się dla nich niewystarczająca. Ważne jest aby nawiązać kontakt z dzieckiem, wdrożyć ciekawe i interesujące gry edukacyjne które spowodują ze nasza pociecha nie będzie mogła się doczekać kolejnych lekcji. Z pewnością metodę tę bardziej docenią dorośli gdyż są bardziej zdyscyplinowani i nastawienie na efektywną naukę. Zdobywanie wiedzy od dawna odbywa się głównie w świecie cyfrowym, więc dobrze wykorzystać jego możliwości. Nauka angielskiego jeszcze kiedyś stanowiła wyzwanie dla uczniów i nauczycieli. Dzisiaj jest nie tylko bardzo popularna, ale można ją zaliczyć do najbardziej efektywnych metod. Jeszcze kilka miesięcy temu cała nasza edukacja przeszła w tryb zdalnego nauczania więc widzimy że się da. To od nauczycieli zależy jak poprowadzą zajęcia, jakie materiały przygotują. Na pewno jest to dużo bardziej ciekawsze niż siedzenie w ławce przy tablicy. Z pewnością mogą skorzystać z niej dorośli – zarówno zabiegani codziennymi obowiązkami domowymi jak i pochłonięte biznesmeni, pracą. Przede wszystkim jest ona doskonale dopasowana do tempa dzisiejszego życia – nie wymaga dodatkowych dojazdów, szukania miejsca parkingowego. To klient decyduje jaki sposób nauki mu odpowiada i w jakich godzinach chce się uczyć.

 

Jak przygotować sprzęt do nauczania angielskiego przez Skype?

Jeśli chcesz nauczyć angielskiego zwłaszcza przez internet czyli zdalnie (przez Skype) musisz pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim powinieneś dobrze przygotować sprzęt. Najwygodniej będzie Ci pracować na laptopie lub PC jako, że będziesz często korzystał z klawiatury. Oprócz tego będzie Ci potrzebna kamera internetowa(w większości laptopów montowana nad ekranem), mikrofon, głośniki lecz zalecane są słuchawki. Dobrze jest rozmawiać i korzystać z połączenia wideo – dzięki temu możesz przekonać się o tym czy uczeń zrozumiał lekcję – czasem zdradzi go jego mimika. Rozmowa uczy nie tylko słuchać ale również mówić może to okazać się także świetna zabawą, z czasem też między nauczycielem a uczniem może nawiązać się przyjaźń.

Informacja dla nauczycieli – powinieneś notować pomyłki swoich uczniów. To pozwoli ci wrócić do nich pod koniec lekcji i wyjaśnić uczniowi gdzie popełnił błąd. Zachęcaj też do korzystania ze słuchawek, gdyż pozwalają one lepiej odciąć się od dźwięków z otaczającego świata. Postaraj się również uświadomić swoim uczniom, aby podczas zajęć korzystali raczej z laptopa niż smartfona lub tabletu.

 

 

Internet – niewyczerpane źródło materiałów

Swoim uczniom możesz przesyłać naprawdę bardzo ciekawe materiały. Od podcastów po krótkie filmy na You Tube i ćwiczenia interaktywne. Dzięki nowym technologiom możesz także udostępniać materiały z góry. Pozwoli to uczniom zapoznać się z planem lekcji i zagadnieniami jakie będą poruszane. A to z kolei zaangażuje ich w bardziej wydajną pracę, co przełoży się na efekty nauki. Sam internet natomiast to niewyczerpane źródło nauczania.

Podczas nauki angielskiego przez Skype z pomocą przychodzi Dysk Google. To dzięki niemu możesz udostępniać swojemu uczniowi materiały i ćwiczenia. I to Ty decydujesz o tym, czy może on je edytować, czy mają być one przeznaczone tylko do wglądu. Korzystanie z Dysku Google jest naprawdę bardzo praktyczne – Twój uczeń może widzieć jakie zmiany nanosisz w tekście, znak po znaku. Osoba, która się uczy może do udostępnionych materiałów zajrzeć nawet po zakończonych zajęciach. Pomoże jej to utrwalić lekcję. Dlatego zanim rozpoczniesz nauczanie upewnij się, że Twoi uczniowie posiadają konto Google.

https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/ tutaj więcej informacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *