ArtykułyObiekty

Jakie rolety będą najlepsze do twojego mieszkania?

Choć cechuje nas otwartość i polska gościnność, zależy na również na bezpieczeństwie oraz intymności. Nie lubimy, kiedy ktoś obcy zerka do naszej sypialni, czy podgląda co dziś akurat gotujemy. Ochroną przed wścibskimi spojrzeniami są rolety okienne. Sprawdzą się zarówno do okien dachowych oraz tych klasycznych. W ofercie znajdziemy rolety balkonowe, rolety rzymskie, a także rolety okienne dzień noc. Jeśli nie przepadamy za zasłonami, czy staroświeckimi firankami, będzie to idealne rozwiązanie. Mamy do wyboru rolety wewnętrzne i zewnętrzne. Oba rodzaj świetnie chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Rolety zaciemniające mogą być materiałowe, bambusowe, a nawet drewniane. Szeroki wybór rolet sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, nawet grupa najbardziej wymagających klientów.

Świat wewnętrznych rolet

Rolety wewnętrzne, które umieszczamy wewnątrz naszych domów, występują w wielu wersjach kolorystycznych dostępnych na stronie https://www.roletyalu.pl/. Montowane do ram okiennych nie wymagają wiercenia otworów. Zapewniają wszystkim domownikom ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem bowiem nie przepuszczają do pomieszczenia światła. Budują również poczucie prywatności i spełniają funkcję dekoracyjną. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, posłużą nam na wiele długich lat. Możemy zastosować je nawet na okna dachowe, czy balkonowe. Ich podział jest związany z konstrukcją wykonania. Dużą popularnością cieszy się typ rolety zwijanej, który zapewnia stylowy wygląd i dużą funkcjonalność. Silne działanie promieni słonecznych nie będzie stanowiło problemu. Rolety wolnowiszące przymocowane są do okna, a na dole luźno zwisają. Innym rodzajem rolety są warianty kasetowe. Boczne prowadnice sprawiają, że roleta zawsze pozostaje w tym samym miejscu. To idealne rozwiązanie do okien dachowych. Ich minusem jest konieczność ingerencji w strukturę ramy okiennej. Dużą popularnością cieszą się także klasyczne rolety ekranowe, które przy podnoszeniu do góry zawijają się w rolkę.

Nowoczesne rolety rzymskie

Ten typ rolet cieszy się coraz większą popularnością. Przy podnoszeniu nie przybierają formy rolki, lecz za pomocą systemu sznurków i łańcuszków, składają się na kilka zakładek. Poziome zakładki budują ciekawy efekt wizualny. Są elegancką dekoracją okna, nadają charakteru i są świetną alternatywą dla tradycyjnej firanki. Ocieplą wizualnie wnętrze sypialni, a nawet kuchni i jadalni. Doskonale sprawdzą się także w salonie, czy dziecięcym pokoju. Bez trudu dopasujemy ją do wnętrza skandynawskiego, boho, minimalistycznego, glamour, a nawet do nowoczesnego stylu. Finalny efekt zależy od tego, z jakiego materiału jest wykonana roleta. Podczas zakupu warto zwrócić na to szczególną uwagę. Poziom przezierności materiału będzie miał bezpośredni wpływ na ilość przepuszczanego do pomieszczenia światła. Tego rodzaju roleta okienna ma jedną wadę. Dość łatwo zbiera się na niej kurz, ale na szczęście w większości przypadków można ją prać. Sam montaż może odbywać się zarówno do ściany, jak i do sufitu. Inny sposób montażu to wykorzystanie ramy okiennej lub wnęki szybowej. Wśród rolet rzymskich możemy wymienić cztery występujące modele. Pierwszy to roleta rzymska bez poziomych fiszbin oraz z transparentnymi taśmami pionowymi. Drugi, idealny do każdego rodzaju tkaniny, to model rolet z poziomymi fiszbinami i transparentną taśmą schowaną z tyłu rolety. Trzeci i czwarty model rolety rzymskiej ma okrągły przekrój, a poziome fiszbiny umieszczone są w przednich bądź tylnych zaszewkach. Zaletą rolet rzymskich jest lekkość konstrukcji i łatwy montaż. Idealnie dopasowują się do każdego okna. Czeka na nas szeroki wybór kolorów oraz intuicyjne i łatwe sterowane ręczne za pomocą łańcuszka lub elektryczne. Z jedne strony tworzy element dekoracyjny, a z drugiej zapewnia prywatność i ochronę przed słońcem.

Ozdobne rolety okienne wewnętrzne, które odmienią twoje wnętrze

 

Ciekawostką na rynku są rolety weneckie. To ozdobny model rolet wewnętrznych, który cechuje efektowne rozwiązanie. Kiedy są luźno opuszczone przypominają zasłonę. W chwili pociągnięcia za sznurek zwijają się niczym teatralna kurtyna. Te osłony okienne marszczą się w dekoracyjne bufy. Jeśli rolety klasyczne to dla nasz za mało, warto zainwestować w rolety plisowane. Przybierają postać harmonijki, która może być wolnowisząca lub umieszczona w prowadnicach usytuowanych na oknie. Ich ogromną zaletą jest możliwość podnoszenia zarówno w górę, jak i w dół. To od nas zależy jak ustawimy je na oknie. Jest to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie mocne i rażące światło wędruje wraz ze zmieniającą się porą dnia. To także świetne rozwiązanie, które warto zamontować na oknach dachowych lub takich, których kształt jest nietypowy. Ostatni rodzaj rolety, który sprawi, że nasze wnętrze nabierze elegancji, to rolety dzień noc. Dwie warstwy materiału tworzące naprzemienne pasy. Pomiędzy nimi zostawione są przerwy, które dają możliwość regulacji rolety w ciągu dnia. Bez trudu ustawimy odpowiedni dla nas poziom nasłonecznienia pomieszczenia.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *