ArtykułyPoradySzkolenia

Czy warto inwestować w kompetencje językowe pracowników?

Wielu pracodawców stara się umożliwiać swoim pracownikom rozwój, nie tylko w ramach stanowiska pracy, ale również w kwestiach poszerzania kompetencji. Jednym z najkorzystniejszych sposobów inwestowania w rozwój kadry pracowniczej są kursy językowe. Kiedy warto postawić na inwestycję w umiejętności językowe pracowników?

Kursy językowe dla firm – praktyczna nauka angielskiego

Prawie każda duża firma ma w swoich szeregach jedną lub więcej osób, które, choć są świetnymi specjalistami w swojej dziedzinie, to ich poziom znajomości języków obcych jest znacznie poniżej przeciętnej. Dotyczy to zwłaszcza pracowników starszej daty, którzy nie mieli okazji zetknąć się w szkole z angielskim, a później nie szlifowali już tego języka. Na niektórych stanowiskach, zwłaszcza w międzynarodowych korporacjach, może stać się to prędzej czy później problemem.

Stąd właśnie bierze się zapotrzebowanie na kursy językowe dla firm. Warszawa, jako stolica i centrum krajowego biznesu, jest pełna zdolnych i doświadczonych fachowców, którzy jednak przez barierę językową nie są w stanie rozwijać się w swoim zawodzie. Profesjonalni szkoleniowcy z languagebusiness.pl są w stanie pomóc wspiąć się takim właśnie osobom na kolejny poziom wiedzy i ułatwić im sięgnięcie po nowe możliwości.

Angielski dla firm – jak efektywnie uczyć się tego języka?

Kursy językowe dla firm Warszawa LanguageBusiness cechują się bardzo elastycznym podejściem do potrzeb kursantów. Jak zacząć naukę, gdy rzeczywisty poziom znajomości języka u pracowników nie jest znany? To proste – w takiej sytuacji należy zlecić audyt językowy, który znacznie ułatwia ustalenie stopnia zaawansowania umiejętności językowych kadry i wdrożenie odpowiedniego programu szkoleniowego.

Gdy poziom znajomości języka u pracowników jest już znany, łatwo jest dobrać odpowiedni tok nauki dla poszczególnych członków zespołu. Możliwości jest kilka, począwszy od intensywnej nauki w systemie face-to-face, przez interaktywną naukę z aplikacją, skończywszy na modelu hybrydowym. Duża elastyczność programowa to nie jedyna zaleta, dla której warto postawić na kursy językowe dla firm. Warszawa jest pełna ofert szkoleniowych, ale tylko wysoko wykwalifikowani lektorzy i nauczyciele są w stanie przekazać w krótkim czasie esencję praktycznej znajomości języka, co w przypadku osób, które już są zatrudnione i oczekują szybkich postępów, jest szczególnie ważne.

Specyfika nauki angielskiego dla firm różni się od zwykłych kursów, właśnie przez wzgląd na inny dobór priorytetów. Celem szkoleniowców jest takie przygotowanie kursanta, aby jak najszybciej zaczął komunikować się w języku obcym, a przyswajane przez niego słownictwo było ściśle związane ze środowiskiem pracy i piastowanym stanowiskiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *