ArtykułyInformacje

Ich praca jest po to abyśmy my byli bezpieczni

Osoby publiczne chętnie angażują się we wszelkiego rodzaju pomoc. Najczęściej beneficjentem ich wsparcia są fundacje dla dzieci. To małe istotki wymagające pomocy wzruszają najbardziej i mamy pełną świadomość, że są całkowicie bezbronne. Mają też i Ci, których apele są wysłuchiwane. Tak jest i w przypadku Fundacji „Dorastaj z Nami”, którą wspiera znana dziennikarka Dorota Łosiewicz.

„Ich praca jest po to abyśmy my byli bezpieczni” – mówi Dorota Łosiewicz w filmie promującym działalność Fundacji Dorastaj z Nami. Mowa jest o strażakach, żołnierzach i policjantach, którzy stracili życie podczas pełnienia obowiązków służbowych. Ci ludzie zanim wyszli na służbę podczas, której utracili życie byli takim samymi ludźmi jak my. Mieli swoje rodziny tak jak większość z nas. Dla ich bliskich wiadomość o śmierci taty, męża jest doznaniem traumatycznym. Przecież tata wyszedł tylko do pracy, z której już nigdy miał nie powrócić. Dzieci szczególnie przeżywają to rozstanie. Zanim do ich świadomości dojdzie bohaterstwo rodzica muszą zmierzyć się z dramatem po zaistnieniu jego braku. Dlatego do życia została powołana Fundacja „Dorastaj z Nami”.

Fundacja „Dorastaj z Nami” przywraca równowagę dzieciom

Wielorakie są formy pomocy, które oferuje dzieciom Fundacja „Dorastaj z Nami”. Pierwszy etap pomocy dzieciom, podopiecznym fundacji jest oferowana pomoc psychiatryczno-psychologiczna. Sesje z terapeutami i lekarzami, które opłaca fundacja. Kolejny etap, to pomoc materialna. Te dzieci często zostają pozbawione możliwości opłat za przedszkole, szkołę, studia, dlatego fundacja oferuje pomoc w formie dofinansowania czesnego. Fundacja „Dorastaj z Nami” pomaga w opłaceniu internatu czy akademika. Dzieci w stanie rozchwiania emocjonalnego mają kłopoty w nauce, dlatego Fundacja „Dorastaj z Nami” pomaga w opłatach za korepetycje. Osierocone dziecko bohatera może liczyć na pomoc fundacji w opłacie za zajęcia dodatkowe takie jak np. zajęcia sportowe czy naukę języków obcych. Ważnym elementem jest możliwość skorzystania z pomocy materialnej dla młodzieży przebywającej lub wybierającej się na stypendia zagraniczne.

Jeśli chcesz pomóc Fundacja „Dorastaj z Nami” czeka na Twój datek

Podopieczni fundacji, których wspiera także Dorota Łosiewicz nie poradzą sobie bez darów płynących z naszego serca i portfela. Można wesprzeć organizację wpłacając jednorazowy datek. Jest jeszcze inna forma wsparcia. Bardzo ciekawa. Można bowiem przystąpić do misji „Zawsze Wierni”. Fundacja pomagająca dzieciom zaproponowała ten program finansowy dla tych, którzy chcieliby regularnie zasilać konto organizacji i tak nieść pomoc dzieciom zmarłych funkcjonariuszy. Odrębną formą jest przekazanie jednego procenta z dochodów rocznych na cele fundacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *