Logistyka występuje w każdej firmie, niezależnie od profilu jej działalności.  Najczęściej jednak kojarzy się głównie z zakładami produkcyjnymi, gdzie jest ona wykorzystywana bardzo intensywnie. Logistyka łączy wiele różnych dziedzin i rozpoczyna się od wyboru dostawcy, a kończy na transporcie towaru wprost do rąk klienta.

Logistyka to nauka o transporcie, magazynowaniu, procesach zaopatrzeniowych i zarządzaniu przedsiębiorstwem. Tutaj praktyczne zastosowanie mają systemy Kanban, Just In Time, TQM, i wiele, wiele innych. To logistyka pozwala wszystkim ludziom na zakup danego towaru w danym sklepie.

[note]Aby logistyka sprawnie działała w firmie należy zatrudniać wykwalifikowanych pracowników w tym dziale w tym celu warto wykorzystać oferty szkolenia logistyka zapewniające zdobycie odpowiedniej wiedzy.[/note]

Co się dzieje, gdy w danym przedsiębiorstwie logistyka „kuleje”? Rozpoczyna się od opóźnień produkcyjnych, przechodzi przez niezadowolenie klienta i kończy na spadku zysków a nawet przyniesieniu ogromnych strat. Przez wielu jednak jest ona wciąż niedoceniania, traktowana po macoszemu, spychana na boczny tor. Przedsiębiorstwa takie są skazane na porażkę i cykl ich życia kończy się bardzo szybko, co z jednej strony jest zjawiskiem pożądanym ze względów jakościowych, z drugiej jednak przyczynia się do utraty pracy przez kilka (po kilkadziesiąt) osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *