Porady

Kredyty – doradca finansowy

W obecnych, trudnych czasach na rynku kredytów hipotecznych w cenie są usługi doradcy kredytowego. Szczególnie w przypadku zainteresowania klienta kredytem hipotecznym. Prawda jest taka, że mieszkać gdzieś trzeba, a nie każdy ma ochotę czy możliwość mieszkać z teściową lub wynajmować mieszkanie. Z pomocą przyjedzie nam doradca finansowy, który na bieżąco śledzi koniunkturę na rynku oraz oferty kredytów hipotecznych.

 

Doradca kredytowy wyjaśni nam procedury kredytowe, porówna naszą zdolność kredytową w różnych bankach, doradzi co musimy zrobić, żeby dostać kredyt czy dostać go na korzystniejszych warunkach czy w wyższej wysokości. W przypadku kredytów hipotecznych ilość formularzy i wniosków do wypełnienia często może przyprawiać o zawrót głowy, skorzystanie z usług doradcy kredytowego sprawi, że z łatwością poradzimy sobie z cała biurokracją, którą potrzebują banki, by rozpatrzyć nasz wniosek kredytowy.

Mało tego, skorzystanie z usług doradcy kredytowego to ogromna oszczędność czasu, ponieważ w jednym miejscu porównać możemy oferty kilkunastu lub nawet ponad dwudziestu banków. Gdybyśmy mieli pójść do nich osobiście zapewne zajęłoby nam to znacznie więcej czasu. Podczas spotkania z doradca powiedzieć możemy, które rzeczy są dla nas najważniejsze jeśli chodzi o kredyt hipoteczny, wtedy doradca przygotuje dla nas ofertę idealnie dopasowaną do naszych potrzeb. Przykładowe, za jakiś czas spodziewamy się przypływu gotówki, dzięki której będziemy mogli spłacić część kredytu. Doradca finansowy znajdzie dla nas ofertę banku, w której nie zapłacimy prowizji za wcześniejszą spłatę czy która daje nam możliwość nadpłacenia kredytu.

Kolejnym przykładem niech będzie to, że czasami nasze zarobki pochodzą z różnych źródeł i wypłacane są na podstawie nie tylko umowy o pracę ale także umowy zlecenia, umowy agencyjnej, czy umowy o dzieło. Dobry doradca kredytowy wyszuka dla nas bank, który akceptuje takie formy umów. Często, chcą ograniczyć koszty zakupu nieruchomości, staramy się unikać prowizji, w tym także przyjdzie nam z pomocą pośrednik kredytowy i jeśli tylko będzie dostępna to zaproponuje nam kredyt hipoteczny bez prowizji. Przykłady korzyści ze współpracy z doradcą można by mnożyć. Co bardzo istotne, najczęściej doradca kredytowy nie pobiera od nas wynagrodzenia za swoje usługi, dlatego też koszty zakupu nieruchomości nie wzrastają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *