Wybór klawiatury do komputera to wcale, wbrew pozorom, nie takie proste zadanie. W praktyce bowiem od jakości, wytrzymałości czy dostępnych funkcji uzależniony jest komfort naszej pracy.

Wybór klawiatury do komputera to wcale, wbrew pozorom, nie takie proste zadanie. W praktyce bowiem od jakości, wytrzymałości czy dostępnych funkcji uzależniony jest komfort naszej pracy. A pierwszym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, to pytanie, czy interesuje nas model przewodowy czy bezprzewodowy.

Klawiatura dostosowana do potrzeb

Wybierając klawiaturę, należy przede wszystkim określić nasze rzeczywiste potrzeby. Co to oznacza? Po pierwsze określenie miejsca pracy i potrzeby stałego połączenia klawiatury z monitorem. O co tutaj chodzi? W przypadku miejsca pracy, o to, czy przed komputerem siedzimy cały czas, czy może mamy potrzebę przemieszczania się z miejsca na miejsce. Jeśli nasz komputer jest przy biurku i tylko tam na nim pracujemy, klawiatura przewodowa w pełni nam wystarczy. Jeśli jednak zdarza się, że chcemy przesiąść się, na przykład z krzesła na kanapę, wówczas odpowiedzią na naszą potrzebę stanie się model bezprzewodowy, jak na przykład klawiatura Logitech K400. W przypadku ciągłości połączenia, klawiatura przewodowa zawsze nam ją zapewnia. Bezprzewodowa – do momentu, gdy bateria się wyczerpie.

Z kablami, czy bez?

Właściwie każdy z nas lubi pracować, czy po prostu przebywać w miejscu, gdzie panuje porządek. Gdy wybieramy klawiaturę przewodową, znacznie trudniej jest go utrzymać. Nie unikniemy bowiem kabli, które muszą być podłączone z jednej strony do komputera, a z drugiej do klawiatury. Poza tym na kablach zbiera się kurz, co wiele osób bardzo denerwuje. Decydując się na model bezprzewodowy, żadnego kabla nie potrzebujemy. Jest więc wygodniej i ergonomiczniej.

A co z ekonomią?

Tradycyjna klawiatura przewodowa to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Taka klawiatura jest trwała i nie trzeba się nią martwić do momentu, aż zwyczajnie się zużyje. Jeśli chodzi o klawiaturę bezprzewodową, ta jest znacznie droższa, no i trzeba pamiętać o cyklicznych kosztach związanych z wymianą baterii.

Jeśli dla Ciebie priorytetem jest ekonomia – klawiatura przewodowa będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby. Jeśli jednak bardziej niż na cenie zależy Ci na komforcie użytkowania, wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem będzie model bezprzewodowy, jak na przykład klawiatura Logitech K400, którą wyróżnia duży zasięg, integracja z panelem dotykowym, cz możliwość obsługi multimediów na ekranie telewizyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *