Informacje

Piły tarczowe ITA Tools

Piła tarczowa to element niezbędny nie tylko w profesjonalnych zakładach stolarskich. Powinna znaleźć się także w garażu każdego majsterkowicza, który przy wykonywaniu konkretnych zadań musi przeciąć różnego rodzaju materiały. 

Przeznaczenie piły

Dokonując zakupu takiego urządzenia na początku warto się zastanowić, do jakich celów jest nam ona potrzebna. Co dokładnie będzie się za jej pomocą ciąć. Piły tarczowe najczęściej swoje zastosowanie znajdują przy pracach z drewnem, lub tworzywami które do pewnego stopnia je imitują. Za ich pomocą bez problemu można także ciąć grubsze przyrządy plastikowe. Najbardziej uniwersalną z pił tarczowych będzie ukośnica, która jest uniwersalnym przecinakiem dla wielu tworzyw. Sprawdzi się nie tylko przy drobnym majsterkowaniu, ale także pracach związanych z remontem domu. 

Najważniejsza jest tarcza

Kierując się nazwą sprzętu można wywnioskować, że głównym elementem urządzenia jest tarcza. Dlatego warto zatroszczyć się o to, aby była porządna i posłużyła na lata. W zależności od tego, jakie jest jej przeznaczenie, dużą rolę odgrywa wielkość samej tarczy. Nie powinno zapominać się o ilości ząbków. Im jest ich więcej, tym lepiej maszyna przechodzi przez dane tworzywo. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów tarcz:

– tarcze służące do precyzyjnego cięcia, 

– tarcze uniwersalne, które poradzą sobie z różnego rodzaju tworzywami, 

– tarcze widiowe, ze zróżnicowaną ilością zębów. Idealne do laminatu. 

Na wybór piły tarczowej wpływa wiele czynników. Dlatego dokonując tego zakupu trzeba się zastanowić, do jakich tworzyw głównie będzie się jej używać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *