ArtykułyPorady

Aplikacja kontrola rodzicielska opinii – Kid Security LLP

Ponieważ moja córka rozpoczęła naukę w szkole, postanowiłem zainstalować w jej telefonie kontrolę rodzicielską.

Okazuje się, że usługi kontroli rodzicielskiej są bardzo popularne i poszukiwane. Sklepy internetowe z aplikacjami oferują szeroki wachlarz usług dla rodziców, różniących się kosztami, funkcjonalnością, popularnością i jakością pracy.

Mój wybór padł na Kid Security https://play.google.com/store/apps/details?id=kz.sirius.kidssecurity

 

Dlaczego Kontrola rodzicielska Kid Security?

Przy wyborze tej aplikacji liczyły się dla mnie takie czynniki jak:

  • Po pierwsze, ocena aplikacji: 4.5 z 5 gwiazdy w google play;
  • Po drugie, jego popularność. Ponad 22 tysiące użytkowników Google Play oceniło aplikację w swoich recenzjach. Recenzje wahają się od pozytywnych do negatywnych, ale wiemy, że “ile osób, tyle opinii”. Biorąc pod uwagę, że zespół wsparcia przekazuje informacje zwrotne, przyjmuje krytykę użytkowników i wprowadza poprawki do aplikacji, wydaje się, że pracują nad ulepszeniami;
  • Po trzecie, oczywiście istnieje możliwość pobrania i korzystania z serwisu za darmo;
  • Po czwarte, zauważyłem i doceniłem różnorodność funkcjonalności w aplikacji.

Czym jest “Kontrola rodzicielska Kid Security” i do czego jest funkcjonalny.

 

Aplikacja Kid Security llp do kontroli rodzicielskiej, która błyska dodatkowymi funkcjami umożliwiającymi ewentualny całkowity nadzór nad dzieckiem w szkole. W aplikacji możliwe jest ustawienie monitoringu jednego, dwóch, a nawet czterech i więcej dzieci….

Aplikacja Kontrola rodzicielska Kid Security jest instalowana na smartfonie osoby dorosłej. Na gadżecie dziecka należy zainstalować usługę Tigrow i wprowadzić kod pin, aby zsynchronizować urządzenia. Obie aplikacje mobilne są dostępne do pobrania z Google Play całkowicie za darmo.

 

Tigrow (Kid Security llp) to aplikacja na smartfony dla dzieci, wypełniona żywym interfejsem, podziurawiona przydatnymi ustawieniami dla wygody rodzica, posiada poręczny ustawienie: ustaw kod pin, aby dziecko nie mogło usunąć tej aplikacji.

Tigrow zawiera quizy, prace domowe i zadania od rodziców, a także zasięg i czat z rodzicami. Zasięg jest swoistym motywatorem, pozwala na wyznaczanie celów, których osiągnięcie jest nagradzane w postaci wirtualnych monet.

 Cechy bezpieczeństwa dziecka

1. Pozycjonowanie

Funkcja geolokalizacji jest głównym celem Kid Security, który jest wygodny w tym, że można łatwo dowiedzieć się, gdzie dziecko jest w tej chwili, a także dostępna jest historia ruchów dziecka po mieście. Przy okazji zauważyłem z recenzji, że z tej aplikacji korzystają młodzi ludzie:

chłopaki i dziewczyny, pomysł jest dobry, np. w przypadku zgubienia jednego z waszych smartfonów, funkcja ułatwi jego odnalezienie.

Mapa miasta jest czytelna i dobrze prześledzić nazwy ulic, zaznaczone znane punkty orientacyjne: apteka, szkoła itp. Lokalizacja dziecka jest aktualizowana w regularnych odstępach czasu, tj. co 1-2 minuty, a nie co sekundę.

Ekran rodzica pokazuje aktualny stan naładowania baterii w gadżecie dziecka.

 2. Słuchanie online i możliwość wykonania nagrania dźwiękowego wokół dziecka. Czas słuchania bez uwag jest ograniczony do 5 minut.

 

Podczas korzystania z tej funkcji podoba mi się to, że dźwięk jest czysty, a słuch jest bardzo dobry, łatwo jest odróżnić mowę i otoczenie. Po włączeniu funkcji słuchania dziecko nie jest niczego świadome, jego smartfon działa jak zwykle.

3. Głośny sygnał (jeśli dziecko ma telefon w trybie cichym) 

Po naciśnięciu przycisku “Wyślij alert” na gadżecie dziecka, uruchamiany jest głośny dźwięk, niezależnie od trybu jego telefonu. Dźwięk przypomina syrenę, a dziecko w szkole od razu wie, że matka go szuka. Wygodne, co mogę powiedzieć, brawo dla twórców.

Ta funkcja ma pewien minus – serwis dla dzieci Tigrow ma przycisk SOS, który po naciśnięciu uruchamia smartfon rodziców.

4. Ograniczenie czasu spędzanego na graniu w gry.

Kid Security posiada “Statystyki“, dzięki której można łatwo śledzić czas, jaki dzieci spędzają na swoim telefonie. Możesz śledzić wszystkie gry, komunikatory i aplikacje, z których dziecko korzysta w ciągu dnia, z podziałem na czas.

Aby ograniczyć czas przebywania dzieci w internecie, w ustawieniach aplikacji dostępna jest funkcja limitu czasu online.

5. Możliwość monitorowania korespondencji dziecka

Korespondencja ze wszystkich komunikatorów jest dublowana w aplikacji dla rodziców Kid Security i rodzice mogą zobaczyć, kto pisze smsy do ich dziecka, to pomaga ostrzec je przed przypadkowymi i podejrzanymi randkami online.

Do aktywacji wymagana jest subskrypcja

Subskrypcje

Kid Security zapewnia swoim użytkownikom szeroki zakres funkcji dostępnych dla wszystkich i całkowicie bezpłatnych.

W przypadku aktywacji płatnej subskrypcji można znacznie rozszerzyć funkcje aplikacji

– Premium 

Przesłuchanie online przez miesiąc

– Słuchanie online Plus Premium bez opłat

Funkcje aplikacji można by opisywać bez końca, ale wszystkie korzyści odczuwam dopiero po użyciu jej na moim smartfonie. Po wybraniu bezpłatnej usługi Kid Security, byłem zadowolony z funkcjonalności aplikacji, moja córka zauważyła jasny, dynamiczny interfejs aplikacji. Zdecydowanie polecamy go do użytku i polecamy osobom, które znamy.

Darmowe pobieranie

https://kidsecurity.org/pl/

2 thoughts on “Aplikacja kontrola rodzicielska opinii – Kid Security LLP

  • Mam inną aplikację Kid Security.Bardzo dobra aplikacja, możesz wiedzieć, gdzie jest twoje dziecko, najlepiej używać dla dzieci w klasach podstawowych. Dziecko o tym wie, córka ma 8 lat. Często zapomina zadzwonić, a dzięki tej aplikacji nie martwię się. Dzięki programistom wszystko jest przyjemne, wygodne i dostępne dla każdego.

    Odpowiedz
  • Witam. Nie łączy się mój tel z telem dziecka. Tzn. 2 razy się udało. Pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *