Każdy rozsądnie myślący człowiek dąży do znalezienia pracy i ustabilizowania swojej sytuacji rodzinnej i zawodowej, ale nie zawsze jest to proste do zrealizowania. W Polsce nadal ciężko zdobyć zatrudnienie, a im mniejsze kwalifikacje tym mniejsza szansa na legalną pracę.

Problem ze znalezieniem pracy jest równie duży w małych gminach, jak i w miastach, a poziom wykształcenia już dawno przestał być wyznacznikiem łatwego zdobycia etatu. W mniejszych miastach, gdzie nie ma przemysłu,  a jedynie supermarkety, jeden szpital, kilka szkół i urzędów siłą rzeczy nie znajdzie się intratnego zatrudnienia i właśnie w takiej sytuacji należy rozważyć albo wyjazd za granicę albo uczestnictwo w kursie zawodowym, który pozwoli nam założyć własny biznes.

Nie ma na co czekać marnując kolejne miesiące i własne siły witalne, decyzja musi być szybka i odważna. Jakie zatem kursy warto odbyć, aby założyć swój mały, ale własny biznes?

Fotolia_27109954_XS_zaglada– kurs florystyki (założenie własnej kwiaciarni)
– kurs kosmetyczny ( założenie własnego gabinetu)
– kurs fryzjerski (założenie własnego salonu fryzjerskiego)
– kurs na kucharkę (założenie małej gastronomii na kółkach)
– kurs na kasę fiskalną (założenie własnego sklepu np. z warzywami).

– kurs na murarza/tynkarza (założenie własnej firmy budowlanej)
– kurs na dodatkowe kategorie prawa jazdy (firma przewozowa, transport, przeprowadzki)
– kurs na trenera fitness (własna siłownia)
– kurs na barmana (założenie własnego pubu)

Ciekawych kursów zawodowych nie brakuje, dlatego warto wytrwale szukać odpowiedniej ścieżki dla siebie. Siedzenie w domu i czekanie na propozycje od pracodawców do utopia.

Jakie jeszcze inne kursy warto zrobić? Przeczytaj tu.

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *