Szukając odpowiedniego miejsca na prowadzenie własnej działalności kluczowa staje się minimalizacja kosztów. Nadejdzie moment, iż każdy szukający rozwiązania swoich problemów w pewnym momencie trafi na twór zwany biurem coworkingowym.  Pytanie zasadnicze brzmi, czy warto zdecydować się na wynajem biura w takim właśnie obiekcie? Odpowiedź jest prosta – jak najbardziej!

Zacząć należy jednak od wyjaśnienia czym tak właściwie są sale do coworkingu?

Jest to społeczność, którą tworzy grupa osób pracująca na jednej wydzielonej przestrzeni. Poświęcają się swoim obowiązkom wspólnie, a zarazem osobno, każda ze zgromadzonych osób posiada bowiem swoje własne biurko, przy którym działa na własny rachunek. Na tę formę pracy decyduje się coraz więcej freelancerów – graficy, programiści, architekci itd.

 

Zalety coworkingu?

Decydują się na taki krok gdyż dowiedziono naukowo, że praca w warunkach domowych jest bardziej dekoncentrująca. Na osobę oddziałuje tam zbyt wiele negatywnych bodźców, które skutecznie dekoncentrują. W salach coworkingowych praca staje się efektywna, już sama obecność ciekawych i fascynujących osób może sprzyjać aktywności twórczej. Już nawet samo wnętrze i specjalnie zaaranżowana przestrzeń może okazać się pozytywnym impulsem do działania.

Innymi jakże ważnymi zaletami sal coworkingowych jest olbrzymi wachlarz możliwości wyboru. Do wyboru są coworkingi małe, kameralne, często znajdujące się w specjalnie dostosowanych do pracy lokalach, jak również olbrzymie, rozciągające się na wielkich metrażach. Bywa, że w takich miejscach można znaleźć wiele innych firm i instytucji. Zróżnicowany wybór sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Do niewątpliwych zalet korzystania z biura na godziny możemy również balans między pracą a życiem prywatnym. Podział na te dwa światy staje się wówczas wyraźny i przywraca jakże ważną równowagę życiową.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na cenę – biura coworkingowe oferują wynajęcie indywidualnych biurek na miesiąc, a nawet na określoną liczbę godzin. Coworking daje możliwość elastyczności. Pracując kilka dni, lub nawet godzin w tygodniu warto zdecydować się na tzw. hot desk. Mając więcej pracy – idealne wydaje się na biurko dedykowane, zawsze czeka. Oferowane ceny rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych, miesięczny abonament to kwoty już od 500 złotych.

Poznaj miejsca gdzie jednocześnie wynajmiesz biura oraz sale na szkolenia, spotkania biznesowe – konferencyjne.pl/obiekty/typ_sale-biurowce/ – wynajem sal na godziny.

Bardzo ważna jest również lokalizacja, każdy musi zdecydować co jest dla niego ważne. Czy bardziej ceni sobie ciszę i brak zgiełku? Czy może bliskość centrum miasta, dostępność innych usług i dobre skomunikowanie?

Przy wyborze pokoju na spotkania biznesowe powinno się zwrócić uwagę na pakiet świadczonych usług – szkolenia, dostępność sprzętu i wyposażenia. Takie samo znaczenie ma zarówno sprawna drukarka, faks, jak i działający czajnik, w którym można przygotować napój pokrzepiający w trudach pracy.

Oferty wynajmu sal na szkolenia w biurach coworkingowych – www.e-konferencje.pl/obiekty/typ_sale-biurowce/

Przedsiębiorcy decydując się na wynajem takowego miejsca na szkolenia, spotkania biznesowe zwracają przede wszystkim uwagę na dostępność urządzeń mulimedialnych, sprzętu do wideokonferencji, przyrządów biurowych.

Biorąc pod uwagę obszar polski najwięcej sal coworkingowych znajduje się w Warszawie, drugie mijsce zajmuje Kraków, podium zamyka zaś Wrocław.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *