Łatwo jest znaleźć kogoś, kto powie Ci to, co chcesz usłyszeć, ale Twoim prawdziwym sprzymierzeńcem jest ten, kto powie Ci, czego musisz się nauczyć.

 

Poznaj klika dobrych porad, rad, wskazówek – również na stronie porady123.pl/.

 

 1. Poświęć trochę czasu na poznanie siebie. „Poznaj siebie” powiedział Arystoteles. Kiedy wiesz, kim jesteś, możesz mądrze podchodzić do swoich celów, marzeń, standardów i przekonań. Wiedza o tym, kim jesteś, pozwala ci żyć z celem i sensem.
 2. Skupienie na tym co nam się udało przynosi duże rezultaty. Głównym powodem, dla którego ludzie tak szybko się poddają, jest to, że mają tendencję do patrzenia na to, jak daleko muszą jeszcze zajść, zamiast na to, jak daleko zaszli. Ale to seria małych zwycięstw, mogą dać nam największy sukces.
 3. Pokaż się w pełni. Nie rozpamiętuj przeszłości i nie marz o przyszłości, ale skoncentruj się na pełnym pokazaniu się w chwili obecnej.
 4. Nie zakładaj z góry. Jeśli nie znasz w pełni sytuacji, nie możesz wyrazić świadomej opinii.
 5. Bądź cierpliwy i wytrwały. Życie to nie tyle to, co osiągasz, ile to, co pokonujesz.
 6. Aby dostać, musisz dać. Jeśli wspierasz, kierujesz i prowadzisz innych, jeśli wnosisz wkład w ich życie, otrzymasz najlepsze nagrody.
 7. Szczęście i sukces przychodzi z ciężkiej pracy. Szczęście, sukces zdarza się, gdy przecinają się ciężka praca, wyczucie czasu i talent.
 8. Teraz bądź najlepszy. Nigdy nie wiesz, co przyniesie przyszłość, więc zawsze rób jak najlepszy użytek z teraźniejszości.
 9. Nie próbuj zaimponować wszystkim. Najbardziej nieszczęśliwi ludzie to ci, którym najbardziej zależy na tym, co myślą inni.
 10. Nie bój się bać. Czasami jedyną rzeczą, której potrzebujesz do wzrostu, jest ta, której najbardziej się boisz.
 11. Słuchaj, aby się uczyć. Naucz się słuchać. Nie możesz się niczego nauczyć, kiedy mówisz.
 12. Życie jest dobre, ale to niesprawiedliwe. Złudzenie, że życie ma być sprawiedliwe, jest źródłem wielu nieszczęść.
 13. Żadne zadanie nie jest poniżej Ciebie. Nie stawiaj siebie ponad nikim ani niczym; pracuj ciężko w ciszy i pozwól, aby sukces narobił hałasu.
 14. Nie zawsze możesz dostać to, czego chcesz. Ale, jak mówi piosenka, jeśli spróbujesz, możesz znaleźć to, czego potrzebujesz.
 15. Nie podejmuj decyzji, kiedy jesteś zły lub ekstatyczny. Najlepsze decyzje podejmowane są z czystym świadomym umysłem, a nie w ferworze emocji – pozytywnych lub negatywnych.
 16. Nie martw się, co myślą inni. Osobowość zaczyna się tam, gdzie kończy się porównanie. Być wyjątkowym. Bądź niezapomniany. Bądź pewny siebie. Bądź dumny.
 17. Wykorzystaj przeciwności losu jako okazję. Każda strata prowadzi do okazji, a każda przeciwność prowadzi do nowych możliwości.
 18. Rób to, co słuszne, a nie to, co jest łatwe. Siła charakteru prowadzi nas do właściwego postępowania, nawet jeśli istnieją łatwiejsze opcje.
 19. Marzenia pozostają marzeniami, dopóki nie podejmiesz działań. Bez działania pomysł to tylko sen.
 20. Traktuj innych tak, jak sam chcesz być traktowany. Rób prawidłowo. Zrób najlepiej, jak potrafisz. Traktuj innych tak, jak chciałbyś, żeby cię traktowali.
 21. Kiedy rzucasz, przegrywasz. Najpewniejszym sposobem na przegraną w jakimkolwiek przedsięwzięciu jest rezygnacja. Ale zmęczenie, dyskomfort i zniechęcenie to tylko objawy wysiłku.
 22. Zaufaj swojemu instynktowi. Co dobrego jest z intuicji, jeśli pozwolisz, by wtórne domysły ją zagłuszyły? Najgorszym wrogiem sukcesu jest zwątpienie w siebie.
 23. Codziennie ucz się czegoś nowego. Miej sposób myślenia ucznia. Nigdy nie myśl, że jesteś za stary, aby zadawać pytania lub wiedzieć za dużo, aby nauczyć się czegoś nowego.
 24. Spraw, aby to, co wartościowe, było ważne. Zamiast myśleć o tym, co jest opłacalne, pomyśl o tym, co jest wartościowe. Zainwestuj w innych, a zwiększysz swój portfel.
 25. Uwierz w siebie. Sposób, w jaki siebie postrzegasz, to sposób, w jaki będziesz siebie traktować, a sposób, w jaki traktujesz siebie, jest tym, czym się stajesz.

Czasami otrzymujemy doskonałą radę, ale zapominamy o jej przyjęciu. Weź ją i przekaż dalej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *