ArtykułyPorady

Jakie są powody, dla których warto uczyć się angielskiego przez Skype?

Umiejętność posługiwanie się językiem angielskim jest coraz bardziej pożądana. Tylko jak znaleźć czas na naukę? Z pomocą przychodzą nowe technologie, między innymi komunikator Skype. Zatem dlaczego warto uczyć się w ten sposób angielskiego?

Angielski przez Skype to wygoda

I to jeszcze jaka. Tylko pomyśl – jest zima, wszędzie zasypane ulice. A Ty musisz zdążyć do szkoły językowej na lekcje angielskiego. Ubierasz więc grubą kurtkę, ciężkie buty i wyprawiasz się w podróż przez pół miasta. A tam gigantyczne korki… Spóźniasz się, to oczywiste. Jesteś niespokojny, zestresowany i masz poczucie, że właśnie jakiś ważny fragment lekcji Ci umknął.

Ucząc się angielskiego przez Skype, możesz siedzieć w wygodnym fotelu w swoim pokoju i popijać ulubioną herbatę lub kawę. Kiedy jest ciepło, możesz pobierać lekcje pod drzewem i rozkoszować się pięknem otaczającej przyrody.

Nauka angielskiego przez Skype jest wygodna, teraz już chyba to wiesz?

Elastyczne podejście do nauczania

Powiesz, że angielski przez Skype nie jest dla Ciebie. Nie masz racji! Zabiegani jesteśmy wszyscy – po prostu takie mamy tempo życia. Jednak uczyć się angielskiego przez Skype mogą i zapracowani biznesmeni, mamy z małymi dziećmi i wciąż szykujący się do egzaminów studenci.

A co jeśli nie możesz aktualnie pobrać lekcji? Po prostu zawiadamiasz swojego lektora i przesuwacie lub skracacie konwersacje. I po problemie.

Dodatkowym atutem nauki angielskiego przez Skype jest to, że oszczędzasz czas, który musiałbyś poświęcić na dojazdy. Godzinka rozmowy z lektorem to znowu nie taka duża wyrwa w domowych obowiązkach. A ile możesz zyskać!

Oszczędność pieniędzy a nauka angielskiego przez Skype

Ucząc się angielskiego przez Skype, oszczędzasz. Jak to możliwe? Po prostu nie wydajesz pieniędzy na benzynę, na bilety komunikacji miejskiej i przywilej przebywania z lektorem. Ponadto nie kupujesz podręczników i ćwiczeń, bo wszystko, czego Ci potrzeba organizuje dla Ciebie nauczyciel. Zresztą ciekawych materiałów w sieci nie brakuje. Znajdziesz tam artykuły, teksty piosenek, filmiki na YouTube i wiele innych.

Lekcje angielskiego przez Skype nie kryją w sobie dodatkowych kosztów.

Tempo nauki dostosowane do ucznia

Na stacjonarnych kursach angielskiego uczestnicy dobierani są według językowego zaawansowania. Każdy z kursantów jednak indywidualnie przyswaja wiedzę. Jednak program w szkołach językowych zakłada, że wszyscy uczą się w jednakowym tempie.

Pobierając lekcje angielskiego przez Skype, masz gwarancję, że native speaker dostosuje poziom lekcji do Twoich umiejętności. Pewne partie materiału możesz powtórzyć i przećwiczyć tyle razy, ile będzie konieczne, abyś opanował co trudniejsze zagadnienia.

Nauczyciel musi upewnić się, że zrozumiałeś nowo poznane konstrukcje zdań i przyswoiłeś słówka z lekcji.

Lepsza koncentracja na lekcjach angielskiego przez Skype

Nie oszukujmy się, im więcej osób na kursie języka angielskiego, tym trudniej o dobrą koncentrację. A to ktoś coś powie, rzuci jakiś żart lub nagle zapanuje chaos.

Podczas lekcji angielskiego przez Skype przebywasz z nauczycielem sam na sam, więc łatwiej Ci się skupić. Nic Cię nie rozprasza – jesteś tu i teraz.

Przełamywanie bariery językowej

To kolejny powód, dla którego warto uczyć się angielskiego przez Skype. Dla niektórych osób przebywanie wśród innych uczestników kursu językowego może być krępujące. A już na pewno nie pomoże Ci nabyć odwagi i pewności siebie. No, chyba że jesteś osobą z natury odważną.

Dzięki nauce angielskiego przez Skype przełamiesz barierę językową i wreszcie zaczniesz mówić! Ponadto strach i zażenowanie nie będą Cię już krępowały. Doświadczony nauczyciel zmotywuje Cię i doda Ci odwagi.

Wspominaliśmy o materiałach do nauki angielskiego przez Skype. Są one o wiele ciekawsze niż standardowa czytanka. Nie tylko pozwalają poznać język angielski, ale rozszerzyć wiedzę o świecie.

Jak widzisz, powodów, aby uczyć się języka, wykorzystując komunikator, jest sporo. To jak, jesteś gotowy podjąć wyzwanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *