ArtykułyInformacjePorady

Jak zainwestować swoje oszczędności w srebro?

Coraz więcej osób poszukuje sposobu na ochronę swoich oszczędności przed błyskawicznie rosnącą inflacją. Na ich radarze często znajduje się złoto, czy platyna. Równie dobre efekty uzyskać można kupując nieco mniej popularne srebro. To właśnie ze względu na mniejszą ilość chętnych, jest to bardzo kusząca alternatywa. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w srebro oraz jak to zrobić.

Dlaczego warto inwestować w srebro?

Przechowywanie oszczędności w srebrze niesie ze sobą sporo korzyści:

  • uniezależnienie się od walut oraz inflacji,
  • zabezpieczenie przed kryzysami i zawirowaniami gospodarczymi,
  • dywersyfikacja kapitału,
  • jest to powszechnie skupywany surowiec, co ułatwia jego zamianę na gotówkę.

To właśnie te zalety powodują, że coraz więcej osób chce zmienić swoje oszczędności na srebro. Jest to szczególnie dobry sposób dla osób, które będą chciały trzymać oszczędności jeszcze co najmniej kilka lat.

W jaki sposób można zdobyć srebro?

Zakupu srebra można dokonać na kilka sposobów. Najczęściej kojarzone są transakcje na rynku towarowym. Wystarczy posiadać konto maklerskie, by złożyć zlecenie zakupu lub sprzedaży tego surowca. Jednak pociąga to za sobą dodatkowe opłaty na rzecz banku.

Dlatego też o wiele ciekawiej prezentuje się możliwość zakupu srebrnych monet kolekcjonerskich na jednej z wielu stron udostępniających taką możliwość. Istnieje kilka najpopularniejszych rodzajów monet, które posiadają określoną ilość srebra. Ich cena to zazwyczaj kilkaset złotych za sztukę.

Wystarczy zatem złożyć odpowiednie zlecenie w sklepie internetowym. Po jego opłaceniu monety zostaną wysłane pocztą. Warto pamiętać o ubezpieczeniu paczki.

A jak odzyskać zainwestowaną gotówkę?

Z tym też nie ma żadnego problemu. Wystarczy wejść na jedną ze stron oferujących srebrne monety i wypełnić wniosek o odsprzedaży monet. Jest w nim miejsce na wpisanie ilości poszczególnych monet. W efekcie tego wyliczana jest wartość transakcji. Jeśli inwestor zgadza się na taką wartość, wysyła monety pocztą na wskazany adres.

Gdy tylko przesyłka dotrze do celu, sprawdzana jest jego zawartość i porównywana do wpisanych we wniosku wartości. Gdy wszystko się zgadza, pieniądze są przelewane na odpowiednie konto bankowe. Od momentu wysłania monet do chwili otrzymania pieniędzy mija zazwyczaj tylko kilka dni. Dla porównania, przy transakcjach giełdowych pieniądze można wypłacić po dwóch dniach roboczych od zawarcia transakcji na rynku towarowym. Pokazuje to, jak duża jest płynność srebrnych monet.

Inwestycja w srebro jest bardzo prosta

Zabezpieczenie swoich oszczędności to istotny temat. Natomiast możliwość zakupienia srebrnych monet jest niezwykle prostą i skuteczną metodą zabezpieczenia się przed inflacją i spadkiem realnej wartości swojego kapitału. Jest to też bardzo płynny surowiec, co ułatwia odzyskanie gotówki w ciągu kilku dni, jeśli pojawi się taka potrzeba.

W odróżnieniu od złota i platyny, srebro zachowuje się jeszcze stabilniej. Jest to z pewnością kolejna zaleta w przypadku oszczędzania długoterminowego. Nie trzeba się bowiem obawiać zmian kursu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *