Niezależnie od tego, czy są świeżo po studiach, czy też są gotowi zostać własnym szefem, wielu liderów biznesu wybiera drogę przedsiębiorczości, aby cieszyć się większą swobodą i wywierać większy wpływ. Rozpoczęcie działalności gospodarczej lub dołączenie do firmy jako jeden z jej pierwszych pracowników to ekscytujący czas, ale także stresujący. Budowanie nowych relacji, pozyskiwanie funduszy i zwiększanie liczby pracowników to niezbędne kroki w rozwoju startupu. Startupy potrzebują silnych liderów, którzy pomogą im postawić te pierwsze kroki.

Silne techniki pośrednictwa są kluczowe dla osób na stanowiskach kierowniczych. Techniki negocjacyjne przydają się przy zatrudnianiu nowych pracowników, znajdowaniu potencjalnych inwestorów i zawieraniu umów z klientami lub dostawcami. Przed przystąpieniem do negocjacji ważne jest, aby odświeżyć umiejętności.

Techniki Negocjacyjne

Poniżej próbka technik negocjacyjnych. Zainteresowanych zapraszam na szkolenie z negocjacji. Intensywny kurs umiejętności negocjacji ma na celu wyposażenie uczestników w umiejętności potrzebne do opracowania odpowiednich strategii i taktyk prowadzenia negocjacji. Oczywiści dużo wiedzy można uzyskać czytając też dobre książki o sprzedaży i negocjacji.

Bądź przygotowanym

Liderzy muszą odrobić pracę domową. Muszą z wyprzedzeniem zbadać klienta lub potencjalnego pracownika, a liderzy muszą wiedzieć, czego chcą od transakcji, korzystając z danych i statystyk.

Wykonaj pierwszy ruch

Podczas zawierania transakcji osoba atakująca ma przewagę. Mają kontrolę nad negocjacjami, ponieważ ustalili dolną lub górną granicę umowy.

Zostaw Ego za drzwiami

Najlepsi negocjatorzy przekonują drugą stronę, że umowa była ich pomysłem. Relacja między obiema stronami łatwiej będzie się rozwijać, gdy klient poczuje się, jakby „wygrał” negocjacje.

Słuchaj, słuchaj, słuchaj

Słuchanie pozwala liderom lepiej zrozumieć cele i pragnienia. Słuchanie pomaga liderom zdecydować, czy jest to umowa, do której należy się zobowiązać, czy też od niej odejść, a także jak ukształtować ofertę.

Bądź gotów z czegoś zrezygnować

Korzystanie z techniki współpracy oznacza gotowość do rezygnacji z czegoś. Niezależnie od tego, czy lider rezygnuje z większego kapitału własnego firmy, czy też zadowala się wyższymi oczekiwaniami płacowymi, współpraca czasami wymaga utraty warunków, aby zawrzeć umowę.

Nie bój się pytać

Jak mówi stare przysłowie, nigdy nie wiesz, dopóki nie zapytasz. Jeśli lider przedstawi wiarygodną argumentację, istnieje szansa, że ​​klient ją zaakceptuje.

Trzymaj się swoich zasad

Liderzy działają zgodnie z zestawem zasad przewodnich, zarówno osobistych, jak i firmowych, które nie powinny iść na kompromis. Jeśli negocjacje przekraczają granicę, być może nadszedł czas, aby odejść.

Użyj inteligencji emocjonalnej

Inteligencja emocjonalna to umiejętność zarządzania emocjami i okazywania empatii wobec swojego przeciwieństwa. Posiadanie wysokiej inteligencji emocjonalnej jest kluczową techniką negocjacyjną i może pomóc wypełnić lukę między obiema stronami.

Oferuj i oczekuj zaangażowania

Jednym z najważniejszych aspektów umowy jest jej przestrzeganie, zarówno w formie listu, jak i intencji umowy. Przestrzeganie umów poprawi reputację lidera, co może pomóc w przyszłych umowach.

Poznaj – Odbiór instalacji elektrycznej – dlaczego jest taki ważny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *