ArtykułyFirmyPraca

Oczyszczacz do biura – z nawilżaniem czy bez?

Czy wiesz, że długotrwałe wdychanie zanieczyszczeń może obniżać Twoją zdolność koncentracji i samopoczucie, w efekcie czego obniża się również Twoja efektywność w pracy? Zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu z łatwością przenikają do pomieszczeń, oczywiście ich stężenie w porównaniu z przebywaniem na zewnątrz jest mniejsze, jednak budynek nie stanowi dla nas ochrony przed ich wdychaniem.

Ponadto praca biurowa wiąże się również z dużą ilością pracującego sprzętu biurowego, co także wpływa negatywnie na jakość powietrza. Choć pomieszczenie nie uchroni nas przed wdychaniem zanieczyszczeń, to właśnie w pomieszczeniach kwestia eliminacji zanieczyszczeń jest dużo prostsza, wszystko to wykorzystując oczyszczacze powietrza marki Sharp.

Jakie funkcje powinien mieć oczyszczacz powietrza do biura i czy niezbędna jest funkcja nawilżania?

Oczyszczacze powietrza marki Sharp najważniejsze korzyści

Zanim przejdziemy do konkretów, czy wyboru odpowiedniego modelu, warto nieco wspomnieć o zaletach wykorzystywania w przestrzeni biurowej urządzeń do sterylizacji powietrza. Dobrej klasy urządzenia jak oczyszczacze powietrza marki Sharp, będą w stanie wyeliminować zanieczyszczenia z powietrza, które stanowią dla nas największe zagrożenia, a poza tym wpływają również na wykonywaną pracę. Dzięki wieloetapowej i złożonej filtracji z powietrza usuniemy takie zanieczyszczenia jak:

  • pyły PM 2.5 PM 10

  • alergeny, kurz, roztocza,

  • wirusy i bakterie

  • pleśń i grzyby

Większość oczyszczaczy powietrza marki Sharp działa bardzo cicho, a ich kształt pozwala na znalezienie wolnej przestrzeni, gdzie można je umieścić. Dużą zaletą akurat tego producenta jest ilość dostępnych modeli do wyboru, dzięki czemu nie będziemy mieć kłopotu z odpowiednim dopasowaniem urządzenia pod kątem powierzchni pomieszczenia biurowego. Sama obsługa jest na tyle prosta, że nie powinno to stanowić większego problemu, na wysoką ocenę zasługuje także długa żywotność filtrów, a także energooszczędność, co sprawia, że korzystając z oczyszczaczy powietrza marki Sharp we własnym biurze nie generuje dodatkowych kosztów.

The smiling male office worker resting against white office

Oczyszczacz SHARP FP-J80EUW- czyli jaki model wybrać do biura?

Wybierając oczyszczacz do biura należy przede wszystkim odpowiednio dopasować go pod względem powierzchni oczyszczania i powierzchni pomieszczenia, w którym znajdzie swoje miejsce. Dla przykładu oczyszczacz SHARP FP-J80EUW, ma powierzchnię oczyszczania wynoszącą 62m2, dlatego też znajduje zastosowanie w przestrzeni nieprzekraczającej 62 m2. Oczywiście jeśli zależy nam na skuteczność,a z pewnością tak właśnie jest urządzenie musi działać wieloetapowo, wykorzystując najweselsze filtry. Ważną kwestia są funkcje oczyszczacza. Niektóre z modeli będą dodatkowo nawilżać powietrza, nie jest to jednak funkcja konieczna do biura, chyba, że stwierdzimy, że powietrze w biurze jest bardzo suche. Natomiast inna kwestią jest jonizacja, w modelu oczyszczacz SHARP FP-J80EUW, taką funkcję oczywiście zobaczymy. W przestrzeni biurowej zazwyczaj pracuje duża ilość sprzętu elektronicznego, co również negatywnie wpływa na jakość powietrza, to właśnie jonizacja sprawia, że jakość w tej kwestii znacząco się poprawia.

Dobrej klasy oczyszczacze do powietrza, jako choćby wspomniany już model Oczyszczacz SHARP FP-J 80 EUW, można kupić jedynie w profesjonalnych sklepach z tego typu urządzeniami.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *