Czy Twoim marzeniem było od zawsze zostanie lekarzem? Nie dostałeś się na studia medyczne? Nic straconego! Szkoła policealna oferuje Ci możliwość dokształcenia  w kierunku, który pozwoli Ci pracować w tej branży. Przekonaj się!

Czym jest szkoła policealna?

 

Szkoła policealna to miejsce, które oferuje kursy, szkolenia zawodowe oraz kierunki, pozwalające w krótkim czasie przebranżowić się i zdobyć nowy, upragniony zawód. Szkoły policealne oferują kursy i szkolenia w wielu różnych dziedzinach, w tym w księgowości, informatyce, logistyce, technologii, zarządzaniu, medycynie i innych.

 

Kursy policealne są krótkoterminowe i są zazwyczaj zakończone zdobyciem dyplomu lub certyfikatu. Kursy są podzielone na wykłady teoretyczne i praktyczne zajęcia, aby uczestnicy mogli nauczyć się wybranego zawodu i przygotować się do pracy.

 

Jakie kierunki medyczne możesz wybrać w szkole policealnej?

Szkoła medyczna, która oferuje naukę policealną, posiada z reguły szeroką ofertę kierunków, odpowiadających aktualnemu zapotrzebowaniu na pracę. Bardzo popularne są zawody pozwalające na pracę w gabinetach stomatologicznych. Uzyskanie tytułu technika stomatologicznego czy higienistki stomatologicznej to szansa na dobrze płatne i stabilne zatrudnienie.

To oczywiście nie wszystko. Dobre szkoły policealne oferują kształcenie jako technik farmaceuta, otwierając absolwentom możliwości pracy w aptece. Uzyskanie tytułu technika masażysty pozwoli Ci otworzyć gabinet, w którym pomożesz ludziom poczuć ulgę                     w cierpieniu. Bardzo ciekawym zawodem jest również terapeuta zajęciowy, który ma wiele możliwości pracy – zarówno w ośrodkach dla niepełnosprawnych, jak i domach spokojnej starości.

 

Widać wyraźnie, że nie tylko studia medyczne oferują kształcenie, pozwalające realizować się w zawodach medycznych. Zaletą szkoły policealnej jest krótki czas trwania oraz możliwość dalszego rozwoju na kursach oraz studiach.

Sprawdź ofertę kształcenia medycznego na tej stronie: https://sigma.org.pl/oferta/szkoly-medyczne-publiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *