Nieustanne zmiany gospodarcze wymuszają od firm potrzebę ciągłego rozwoju, dostosowywania się do rynku, a co za tym idzie stałego doszkalania pracowników. Obecny rynek pracy uświadamia pracownikom, że jeżeli chcą utrzymać lub zdobyć dobrą pozycje na rynku, to muszą ciągle zwiększać swoje umiejętności oraz kwalifikacje, a najlepszym sposobem na to są szkolenia.

Szkolenia możemy podzielić na typy: krótkie, wewnętrzne, otwarte, zamknięte, serie szkoleniowe (na przykład kilku dniowe bloki prowadzone w cyklach co miesięcznych przez pół roku). Szkolenia otwarte z reguły przygotowywane są wcześniej, zazwyczaj omawiają ogół tematów. Szkolenia otwarte są dobre jeżeli chcemy przeszkolić 1-2 pracowników na poziomie początkowym. Natomiast jeśli chcemy przeszkolić większą liczbę pracowników i potrzebna będzie bardziej zaawansowana wiedza znacznie lepsze są szkolenia zamknięte, przygotowywane przez firmy szkolące konkretnie pod kątem potrzeb pracowników.  Ciekawy artykuł http://www.rynekszkolen.pl/na-co-warto-zwrocic-uwage-poszukujac-szkolenia.html

Bardziej wyspecjalizowanym szkoleniem jest coaching. Coaching, to nie tylko przekazywanie informacji, praca na zajęciach, ale również uczestnictwo trenera w codziennym życiu pracowników, obserwacja jak pracownicy radzą sobie z zarządzaniem, pracom w zespole, rozwiązywaniem problemów, oraz bieżąca pomoc w rozwoju. Jest to stosunkowo droga metoda szkoleniowa, ale przede wszystkim skuteczna, choćby ze względu na możliwości zdobywania nowej wiedzy i umiejętności bezpośrednio pod okiem trenera z możliwością poprawy i likwidacji popełnianych błędów.

Zapewne wiele firm poszukuje szkoleń dla swoich pracowników. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia serwisu www.szkolenia24h.pl gdzie znajdują się oferty szkoleniowe, profesjonalnych firm szkoleniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *