ArtykułyInformacjePorady

Czy masz problemy z porozumiewaniem się po rosyjsku?

Nie wahaj się i skorzystaj z naszych usług. Zajmujemy się nie tylko tłumaczeniem pisemnym i przysięgłych, w naszej ofercie znajdziesz także tłumaczenie ustne, zwykłe i specjalistyczne.

Tłumacz języka rosyjskiego

Język rosyjski, dawniej nazywany wielkoruskim, należy do grupy języków wschodniosłowiańskich. Jest więc blisko spokrewniony z takimi językami, jak białoruski, ukraiński (znany kiedyś pod nazwą małoruski), czy rusiński (mowa Rusinów mieszkających głównie na Zakarpaciu).

Poznaj różnice językowe

Rosyjski jest zapisywany za pomocą grażdanki, czyli uproszczonej cyrylicy. Osobą zaczynającym swoją „przygodę” z tym językiem, nie jest łatwo nauczyć się jego alfabetu. Natomiast, gdy udało im się przyswoić pismo cyryliczne, wydaje im się, że nie będą już mieli żadnych problemów z komunikacją i tłumaczenie. Oczywiście się mylą, ponieważ mowa ojczysta Rosjan kryje w sobie przeróżnych „fałszywych przyjaciół”. Przykładowo, gdy Rosjanin mówi o „maszynie”, to ma na myśli samochód, a nie maszynę. Słowo диван (czyt. divan) to nie dywan, tylko kanapa/ sofa. Wbrew pozorom, język rosyjski różni się znacząco od polskiego. Posiada tzw. akcent ruchomy, a o dowolne zwierzę zapytamy kto to?, a nie co to?. W odmianach przez osoby nie znajdziemy wyrazu one, są tylko oni. Aby uniknąć pomyłek, najlepiej powierzyć swój przekład tłumaczowi przysięgłemu języka rosyjskiego.

Skorzystaj z usług biura tłumaczeń

W biurze tłumaczeń Linguaforum znajdziesz pierwszorzędnych tłumaczy w najlepszej cenie. Możesz to sprawdzić, zlecając naszemu tłumaczowi wykonanie darmowej wyceny na przekład rosyjski. On sporządzi tę wycenę w ciągu półgodziny od otrzymania napisanego przez Ciebie maila. Nasi tłumacze języka rosyjskiego kierują się w swojej pracy przede wszystkim profesjonalizmem, a dokonane przez nich tłumaczenia odznaczają się najwyższą jakością.

Nie wahaj się i skorzystaj z naszych usług. Zajmujemy się nie tylko tłumaczeniem pisemnym i przysięgłych, w naszej ofercie znajdziesz także tłumaczenie ustne, zwykłe i specjalistyczne. Przetłumaczymy dla Ciebie każdy rodzaj tekstu i nieważne czy to będzie list prywatny, dokument biznesowy lub medyczny, czy też specyfikacja techniczna.

Współpracują z nami nie tylko tłumacze przysięgli, ale i native speakerzy, którzy zajmą się korektą i redagowaniem tekstów, byś zyskał stuprocentową pewność, że Twój przekład na język rosyjski, bądź tłumaczenie z rosyjskiego, będzie całkowicie poprawne i bez zarzutów, a jego jakość doskonała. Nie znajdziesz lepszego niż nasze biura tłumaczeń ani tak dobrych jak u nas tłumaczy przysięgłych języka rosyjskiego.

Przekonaj się sam!

 

One thought on “Czy masz problemy z porozumiewaniem się po rosyjsku?

  • Aby nadążyć za konkurencją, najlepiej zapisywać się na szkolenia, gdyż to na nich przedstawiana jest najświeższa wiedza i potrzebne umiejętności.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *