Szybkimi krokami zbliżają się wakacje, podczas których kluby nocne i puby w wielu polskich miastach czy kurortach będą tętnić życiem. Do funkcjonowania na wysokim poziomie danego lokalu potrzebna jest jednak profesjonalna obsługa, w tym zdolny barman.

Zawód barmana nie jest dla każdego, a na pewno nie dla tych, którym przeszkadza hałas i tłum. W takich warunkach musi pracować właśnie osoba odpowiedzialna za przyrządzanie drinków czy koktajli. Odstraszać mogą też godziny pracy, czyli od zmierzchu do białego rana lub zaczepianie przez nierzadko pijanych już klientów. Jeśli dodamy do tego konieczność posiadania wysokich zdolności manualnych, to otrzymamy naprawdę wymagające zajęcie. Dlatego najczęściej wykonują je ludzie z pasją. Trzeba jednak sobie zdawać sprawę, że sama pasja nie wystarczy.

Najlepszą drogą do zdobycia lub podniesienia umiejętności barmańskich są specjalistyczne kursy. Kilka takich propozycji można znaleźć w serwisie www.szkolenia24h.pl:

Kurs organizowany przez Międzynarodową Szkołę Barmanów i Sommelierów
Kurs organizowany przez Masters of Bartenders
Kurs organizowany przez Szkolenia Orylion

Barmani, którzy mają za sobą kurs, mogą liczyć na całkiem przyzwoite zarobki. Odpowiednie kwalifikacje pomagają w znalezieniu pracy w modnym klubie, gdzie nie brakuje bogatych, skorych do wręczania wysokich napiwków klientów. Dodatkowym źródłem dochodu mogą też być specjalne pokazy, np. podczas imprez biznesowych czy wesel. Ambitne osoby zawsze mogą też spróbować swoich sił w rożnych konkursach czy zawodach, które mogą być przepustką do najmodniejszych dyskotek w kraju czy nawet Europie.
organizatorzy300

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *