Odpowiedź jest dość banalna – można, jednak nie będzie to proces łatwy, ani tym bardziej szybki.

Dwadzieścia czy trzydzieści lat temu nauka języka angielskiego wyglądała zupełnie inaczej niż to ma miejsce obecnie, bez specjalnych platform do nauki języka, bez kursów e-learning, z utrudnionym dostępem do książek, płyt i gazet w tym języku, a także z ograniczonymi możliwościami wyjazdowymi do Wielkiej Brytanii. A jednak ludzie uczyli się tego języka i to z dużym powodzeniem.

angielskiPrawda jest taka, że bez dużej motywacji nic nie da się zrobić i gdybyśmy nawet wydali duże pieniądze na popularne kursy językowe i tak nic z tego nie będzie, jeśli sami nie zaczniemy utrwalać i pogłębiać swojej wiedzy. Nie bez znaczenia są też wycieczki językowe podczas, których można szlifować umiejętności bezpośrednio kontaktując się z ludźmi danego kraju. Siedzenie w domu przy komputerze korzystając z pięknie przygotowanych platform językowych na nic się zda, jeśli nie zaczniemy używać języka w życiu codziennym.

Jakie są sposoby na naukę angielskiego nie wyjeżdżając z kraju?

– Koniecznie prowadź bezpłatne rozmowy internetowe przez popularnego Skapy`a, szukaj ludzi z całego świata, którzy chętnie porozmawiają z Tobą nawet o głupotach przez parę minut. Dzięki takim codziennym rozmową nabierzesz śmiałości do rozmów w obcym języku, nauczysz się otwartości i chętniej będziesz pogłębiał/ła wiedzę w zakresie języka angielskiego. Rozmowy ze znajomymi na Skapy`e mają jeszcze jeden plus – są naturalne, a dzięki temu twoje słownictwo i akcent będą takie, jak w powszechnym użyciu tego języka.

– Koniecznie szukaj w sieci darmowych lekcji języka angielskiego w formie wideo. Dzięki temu zobaczysz, jak lektorzy układają usta i język do wymowy poszczególnych słów oraz osłuchasz się najróżniejszych słówek. Niżej zamieszczamy przykładowy filmik. Możesz również samodzielnie wejść na www.Youtube.com i w wyszukiwarkę wpisać „darmowe lekcje języka angielskiego”.

– Koniecznie wypożyczaj na początek bajki angielskie, a potem bardziej ambitną literaturę. W bibliotekach na pewno znajdziesz coś dla siebie w tym temacie. Nie unikaj kontaktu ze słowem pisanym, bo tylko tak nauczysz się również poprawnej pisowni.

– Koniecznie słuchaj angielskich piosenek. Z tym nie będzie przecież żadnego problemu, bo jest ich całe multum. Słuchając piosenek staraj się zapamiętywać frazy, które od razu możesz tłumaczyć. Fajną opcją są także serwisy oferujące tłumaczenie całych tekstów – dzięki temu szybko dowiesz się, o czym śpiewa Twój idol.

– Koniecznie poszukaj stacji telewizyjnych, na których mówi się po angielsku, na przykład z wiadomościami. Oglądając i słuchając łatwiej przyswoisz trudniejsze zwroty i poszerzysz swoje słownictwo.

– Koniecznie wyjaśniaj ze specjalistą wszelkie swoje pytania odnośnie języka angielskiego. Nie oznacza to, że codziennie masz chodzić na lekcję języka, a na przykład, raz w miesiącu z zebranymi pytaniami udaj się do nauczyciela angielskiego na lekcję gruntującą TWOJĄ pracę. Lektorów znajdziesz w każdej firmie szkoleniowej prowadzącej kursy językowe, jak tu.

Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Masz ogromne możliwości, aby zdobyć wiedzę – wystarczy tylko chcieć podjąć wyzwanie.

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *