InformacjePorady

Zarządzanie i obieg dokumentów – e faktura

Computers on the tableWiększość przedsiębiorstw handlowych, usługowych, produkcyjnych wystawia oraz akceptuje faktury. W wielu przypadkach jest to znaczna ilość dokumentów, co wiąże się z nakładami i kosztami w kontekście wydatków finansowych, zaangażowania czasu oraz zasobów ludzkich. Nic więc dziwnego, że e faktura jest dziś wyborem oraz codziennością coraz większej ilości przedsiębiorstw.

E faktura – dokument sprzedażowy

Z punktu widzenia przepisów e faktura, czyli faktura elektroniczna jest prawnie równa tradycyjnemu papierowemu dokumentowi. A zatem jest podstawą rozliczeń pomiędzy kontrahentami, ale również z Urzędem Skarbowym oraz innymi instytucjami. Dla kontrahentów oraz urzędów e faktura jest źródłem takich samych, niezbędnych informacji na temat zawartej transakcji.

E faktura w firmie i w systemie

Faktura elektroniczna jest identyfikowana przez kolejny numer, datę wystawienia oraz dane stron transakcji. Jeśli chodzi o określenie przedmiotu transakcji, każda e faktura powinna zawierać nazwę towaru czy usługi, ilość, cenę oraz wartość. Na prawidłowo wystawionej e fakturze znajdziemy także rozliczenie podatków oraz wszystkie wartości wyrażone w liczbach i słownie. Dokument powinien zawierać informacje dotyczące formy i daty zapłaty. Korzystając z systemu faktur elektronicznych (np. flow for you) mamy gwarancję merytorycznej prawidłowości dokumentów. E faktura wystawiona w systemie flow4you jest autentyczna i integralna.

Flow4you – zarządzanie fakturami

Na tym nie kończą się zalety przejścia na dokumenty elektroniczne i system dostępny na platformie https://f4you.pl Możemy tu wystawiać oraz importować faktury. Mamy odpowiednie narzędzia, aby zarządzać dostępem do wystawianych faktur oraz bezpiecznie archiwizować dokumenty. Rejestr faktur, sposób dostarczania (za potwierdzeniem) do kontrahentów to skuteczna metoda na kontrolę terminowości wpłat za wystawione e faktury.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *