Studenci chętnie podejmują pracę w czasie wakacji, a korzyści największe zyskają ci, którzy znajdą pracę zgodną z kierunkiem swojego przyszłego wykształcenia. Czy jest to możliwe?

Jest, ale należy podjąć starania o taką pracę zdecydowanie wcześniej. Przede wszystkim warto monitorować ogłoszenia w lokalnej prasie i w Internecie, w drugiej kolejności pytać znajomych o to, czy nie wiedzą, gdzie być może jest wolne stanowisko pracy dla studenta na trzy miesiące, a może i na dłużej. Warto zostawiać zapytania na Facebooku.

Najszybciej pracę zdobędą ci, którzy biegle posługują się przynajmniej jednym językiem obcym oraz studenci ścisłych kierunków, których umiejętności są wystarczające do natychmiastowego wykorzystania (np. informatycy).

Oczywiście nie wszystkim uda się zdobyć tak z marszu dobrą pracę, ale mimo wszystko warto podjąć starania i zainteresować się także pracą na innych stanowiskach, bo nigdy nie możemy być pewni tego, czym zaowocuje praca odbiegająca od naszego przyszłego wykształcenia. Zdobycie doświadczenia jest bardzo istotne, dlatego warto „zaczepić się” w jakiejś firmie, nawet, gdy nie jest to praca marzeń.

Pracy możemy także szukać poza krajem, a wówczas zyskamy to, że nasze umiejętności językowe wzmocnią się. To również jest bardzo ważne, dlatego, jeżeli ktoś myśli o tym, aby wyruszyć nieco dalej za pracą warto, aby podszkolił język na kursach.

Warto mieć uszy i oczy szeroko otwarte, bo tylko zaangażowane w poszukiwania pracy osoby zdobędą w przyszłości, to o czym marzą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *