Informacje

Masz czas na rozrywkę znajdź czas na edukację!

leaves with hoar frost in winterZwykle nie zastanawiamy się nad tym ile czasu przepuszczamy przez palce, a szkoda, bo zamiast narzekać na słabe zarobki czy kiepskie warunki pracy warto poświęcić trochę czasu na edukację.

Nauczyliśmy się wymagać od innych natomiast od siebie zwykle niczego nie wymagamy, a to błąd. Pozwalamy sobie na lenistwo, rozgrzeszamy się z zaniechań w każdym wydaniu, uporczywie powtarzamy, że w tym kraju nie da się dobrze zarabiać, a tym samym godnie żyć, ale ile tak naprawdę poświęciliśmy własnego czasu, aby odnieść sukces?

Nie wszyscy rodzą się w zamożnych rodzinach, w których w sposób naturalny przejmuje się biznesy pokolenie po pokoleniu. Wielu musi samodzielnie wydreptać i wypracować sobie pozycję w firmie, fabryce czy instytucji i nie ma w tym nic złego, bo każdy chce awansować w oparciu o coraz lepsze kwalifikacje zawodowe. Bez tego nie oczekujmy na poprawę bytu.

Szkolenia zawodowe konieczne są dosłownie w każdej dziedzinie, choć bywa i tak, że sami potrafimy wyłuskać z książek, gazet czy poradników internetowych cenne dla nas informacje zawodowe. Samoedukacja to oczywista oszczędność pieniędzy. Jeśli jednak nie możemy w szybki i łatwy sposób zdobyć nowych kwalifikacji warto wziąć udział w szkoleniu organizowanym przez profesjonalną firmę szkoleniową.

Ambicja, upór, pracowitość to zestaw cech, które wcześniej czy później doprowadzą do awansu, a tym samym do uzyskania większej pensji. Warto zatem podzielić swój czas tak, aby oprócz pracy zawodowej i odpoczynku znalazło się również miejsce na stałe podnoszenie umiejętności zawodowych.

Spraw, żeby Twoja kariera zakwitła, jak młode listki wiosną.

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *