W dzisiejszych czasach wszyscy chcemy rozwijać swoje umiejętności, dlatego też tak popularne są wszelkiego rodzaju szkolenia. Decydujemy się na nie osobiście jak i jesteśmy kierowani na nie z firm, w których pracujemy. Jeśli chcemy zwiększyć efektywność pracy naszych pracowników to regularne ich szkolenie jest podstawą sukcesu. Widząc zapotrzebowanie na tego typu usługi coraz więcej osób decyduje się na dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem organizując specjalistyczne szkolenia.

Jednak żeby zachęcić do nich ludzi nie wystarczy jedynie dysponować odpowiednią wiedzą. Bardzo ważne jest także zaplecze techniczne. To dzięki niemu szkolenia mogą być przeprowadzane w sposób profesjonalny. Zasadniczą kwestią jest wynajęcie sali konferencyjnej, która będzie spełniania wszystkie niezbędne wymagania. Na rynku można odnaleźć wiele ofert sal do wynajęcia jednak spora część z nich w rzeczywistości nie nadaje się do organizowania tego typu spotkań. Jak zatem powinna wyglądać profesjonalna sala konferencyjna?biznes_

Przede wszystkim samo pomieszczenie powinno być odpowiednio oświetlone i nagłośnione. W przypadku tego pierwszego dobrze, aby nie było to jedynie światło sztuczne. Duże, oszklone okna znacznie poprawiają komfort. Pomieszczenie nie wydaje się wówczas puszką w której jesteśmy zamknięci. Zamontowane oświetlenie nie powinno męczyć oczu i oddawać ponurej atmosfery. Bardzo częstym błędem jest montowanie złej barwy światła, która diametralnie zmienia samopoczucie wraz z upływającym czasem w trakcie szkolenia. Możemy wejść pełni wigoru, żeby po pewnym czasie czuć się po prostu zmęczonym i ospałym. Równie ważne jest prawidłowe nagłośnienie. Dobrze, aby sala była odpowiednia akustycznie. Chodzi o to, aby dźwięk nie rozchodził się po sali dając efekt echa. Dużo zależy w tym przypadku od doboru powierzchni sali do ilości użytkowników. Głos prowadzącego powinien być wyraźny i doniosły, żeby osoby siedzące na końcu sali również dobrze go słyszały.

Ważną kwestią jest również wyposażenie multimedialne. Jeśli chcemy przeprowadzić szkolenie w oparciu o wyświetlanie wykresów, zdjęć czy też innych prezentacji dobrze jest, aby sala miała już odpowiednio ustawiony projektor. Tylko wtedy w pełni profesjonalnie można prezentować przeróżne slajdy. Przyniesienie własnego sprzętu wiąże się z jego konfiguracją, odpowiednim ustawieniem co i tak nigdy w pełni optymalnie nie zostanie wykonane. Poza tym projektor powinien być wysokiej jakości. Wyraźny i ostry obraz nie męczy oczu i jest bardziej czytelny. Także pozostałe multimedia takie jak chociażby Internet powinny być dostępne. W dzisiejszych czasach to absolutna konieczność, aby mieć możliwość swobodnego przeglądania sieci w trakcie trwania szkolenia. Doskonałym przykładem jest praca w chmurze. Dodatkowym atutem byłoby również wyposażenie sali w klimatyzację, która znacznie zwiększa komfort użytkowania zwłaszcza w gorące dni. Tak wyposażona sala konferencyjna z pewnością zapewni jakość przeprowadzonego szkolenia na najwyższym poziomie, a nie ma nic wartościowszego niż satysfakcja uczestników i ich późniejsze rekomendacje.

Artykuł został przygotowany przez firmę Ogrodowa 58 – Centrum szkoleniowe w Warszawie oferujące usługi na najwyższym poziomie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *