Miliardy ludzi codziennie korzystają z zasobów Internetu, zarówno w celach rozrywkowych, jak i informacyjnych. Jednak rzadko kiedy zastanawiamy nad techniczną stroną fenomenu jakim bezsprzecznie jest internet. Proces realizacji strony www to sprawa dość skomplikowana. Nie polega ona tylko i wyłącznie na wykonaniu projektu graficznego i \”okraszenia\” całości językiem HTML…

Jak projektować strony www? Opisywanie stron, zarządzanie danymi, przetwarzanie grafiki, dzięki której wszelakie dokumenty mają dynamiczną i otwartą strukturę, to tylko cześć pracy ludzi odpowiedzialnych za tworzenie stron www.

Niezwykle ważnym aspektem dzisiejszego internetu jest łatwość eksportu danych. To swoista wizytówka, dzięki której możemy bez ograniczeń surfować po sieci.

Językiem,dzięki któremu tworzymy strony internetowe jest HTML (HiperText Markup Language). Jest on niejako niezależny od systemu operacyjnego danego komputera, dlatego strony www mogą być zarówno tworzone jak i oglądane pomimo różnic sprzętu i oprogramowania. HTML jest stosunkowo prostym językiem, jeżeli chodzi o jego budowę. W gruncie rzeczy to zwykły plik tekstowy, składający się ze swoistych tzw. znaczników,dzięki czemu możemy zmieniać kody w najzwyklejszym i najprostszym edytorze tekstu.

Wszystko to brzmi dość skomplikowanie,jednak dla profesjonalistów zajmujących się tym na co dzień, to chleb powszedni i nie stanowi to dla nich żadnego problemu.

Bez najmniejszego wysiłku potrafią wyrecytować co umożliwia opisywany wyżej język HTML. Do nich należy również w późniejszym czasie tzw. \”wdrożenie serwisu internetowego\”.

Jak się okazuje, również nie należy to do najłatwiejszych spraw. Owe \”wdrażanie\” składa się z trzech części: planowania, realizacji oraz promocji, jak i kilku innych bardzo ważnych etapów jak np. rozpoznawanie potrzeb społecznych, testowanie czy promocja przyszłej witryny.

Korzystając na co dzień z Internet, rzadko zastanawiamy się ile pracy i poświęceń wymaga stworzenie strony www. Zwłaszcza takiej, która jest przejrzysta, profesjonalnie zaprojektowana i czytelna. Strony internetowe stają się coraz bardziej profesjonalnym źródłem wiedzy i rozrywki, dlatego projektowanie stron www to branża w której nie można narzekać na brak zleceń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *