Informacje

Zarządzanie czasem / produktywnością – wpływ na efektywność pracy

Prawdopodobnie najważniejszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby zwiększyć efektywność pracy, jest nauczenie się, jak zarządzać swoim czasem. Bez tej umiejętności twoje dni będą przypominały szaloną trasę, a każdy projekt, e-mail i telefon będą konkurować o twoją uwagę.

Zacznij od spojrzenia na swój dzienny harmonogram. Czy wiesz, jak spędzasz czas każdego dnia? Jeśli nie, odpowiedź może cię zaskoczyć!

 

Informacja na temat pracy – http://www.prasa24h.pl/informacje/praca – kariery i rozwoju.

 

Użyj dziennika aktywności.

Zacznij analizować, ile czasu poświęcasz na różne zadania, takie jak spotkania, sprawdzanie poczty e-mail i wykonywanie połączeń telefonicznych. Może to być oczywista wizja obiektywnego spojrzenia na to, zwłaszcza jeśli odkryjesz, że spędzasz dużo czasu na zadaniach, które nie pomagają ci osiągnąć celów.

Kiedy już wiesz, ile czasu poświęcasz na różne zadania, musisz nauczyć się priorytetyzacji

Jeśli wiesz, które punkty pracy są ważne, a które można przesunąć lub przekazać, możesz skupić się na twórczym działaniu, które przynosi najwięcej korzyści. Aby śledzić to wszystko, użyj narzędzia organizującego. Przykład TRELLO, aby upewnić się, że nie zapomnisz ważnych zadań i zobowiązań.

Skuteczność w pracy oznacza, że ​​wykorzystujesz czas na swoją korzyść. Zaplanuj swoją najwyższą wartość pracy na pory dnia, kiedy czujesz się najbardziej energiczny. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że będziesz odporny na zakłócenia i wprowadź stany przepływu podczas pracy.

Ustalanie celów to kolejny ważny element wydajnej pracy. Po wykonaniu analizy zadań (patrz krok 1) powinieneś dokładnie wiedzieć, na czym polega twoja rola. Użyj tych informacji, aby wyznaczyć cele krótko- i długoterminowe. Zaletą tego jest to, że Twoje cele działają jak mapa drogowa – w końcu nigdy nie dojdziesz nigdzie, jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz!

 

Porady na temat pracy – http://www.poradniki24h.pl/temat/praca/ – czytaj, będziesz skuteczniejszy.

 

Dobra organizacja jest również ważne dla efektywnej i produktywnej pracy. Jeśli jesteś zdezorganizowany, możesz zmarnować ogromną ilość czasu na poszukiwanie zagubionych przedmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *