ArtykułyPorady

Księgarnia z e-bookami i audiobookami – co należy o niej wiedzieć?

W dzisiejszych czasach nowoczesna technologia otacza każdego z nas. Jeszcze do niedawna z pewnością królowały tradycyjne księgarnie, jednak ostatnio coraz więcej osób decyduje się na księgarnie z e-bookami i audiobookami. Czym dokładnie jest e-book i audiobook? Jakie zalety księgarni z e-bookami i audiobookami możemy wyróżnić?

Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym jest e-book i audiobook?

E-book to coraz popularniejsze pojęcie, które oznacza książkę w formie elektronicznej. Aby możliwe było jej odczytanie, potrzebujemy do tego odpowiedniego urządzenia, jak chociażby komputer, laptop, telefon, tablet, czytnik książek elektronicznych czy też palmtop. Treścią nie różnią się one absolutnie niczym od tradycyjnych książek w formie papierowej. W większości przypadków znajdziemy tam ciekawą okładkę, ilustracje, spis treści, a także kilka innych elementów, które znajdziemy w oryginale. E-book cieszy się ogromną popularnością ze względu na to, że możliwa jest zmiana wielkości czcionki, dowolne formatowanie tekstu, inne tło. Co ważne, jesteśmy w stanie w błyskawicznym tempie znaleźć fragment tekstu, który nas interesuje. Wystarczy uruchomić specjalne narzędzie i wpisać pojedyncze słowa lub całe zdania.

Zupełnie innym rozwiązaniem jest tzw. „audiobook”. Jest to książka, która jednak nie jest przeznaczona do czytania, lecz do słuchania. Jak to możliwe? Otóż każde nagranie zapisane jest na specjalnym nośniku danych. Poszczególne teksty czytane są przez popularnych lektorów. Jako użytkownicy wystarczy, że uruchomimy nagranie i wsłuchamy się w słowa. Jeśli zdecydujemy się na ciekawego audiobooka, z pewnością przeniesiemy się myślami w cudowny świat naszej wyobraźni.

Zalety księgarni z e-bookami i audiobookami

Coraz więcej czytelników decyduje się na to, aby robić zakupy w księgarni z e-bookami i audiobookami. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego. Przede wszystkim zarówno e-booki, jak i audiobooki są dla wielu świetną odskocznią od tradycyjnych książek. Oba te rozwiązania mają wiele zalet, co z pewnością kusi czytelników. E-booki umożliwiają przechowywanie wiele ciekawych tytułów w jednym miejscu. Pamięć wewnętrzna umożliwia przechowywanie kilkuset tytułów w urządzeniu, dlatego też podczas dłuższej podróży nie musimy zabierać ze sobą ciężkich książek, a jedynie małej wielkości urządzenie. Tego typu miejsca oferują także audiobooki, które to możemy swobodnie słuchać podczas wykonywania wielu innych czynności, jak chociażby uprawianie sportu, gotowanie, relaks na kanapie. Decydując się na zakup w księgarni z e-bookami i audiobookami możemy liczyć na błyskawiczny dostęp do wielu treści. W konsekwencji nie musimy czekać na dostarczenie paczki, a zakupy jesteśmy w stanie zrobić nie wychodząc z domu. Już nigdy nie zaskoczy Cię sytuacja, w której przeczytasz ciekawą recenzję i będziesz zdecydowany na zakup nowego tytułu, a okaże się, że księgarnie są pozamykane. Dostęp zarówno do audiobooków, jak i e-booków, mamy przez 24 godziny na dobę, niezależnie od dnia. Wystarczy posiadać przy sobie telefon, aby mieć stały dostęp do takich materiałów. Dodatkowo forma elektroniczna jest w większości przypadków znacznie tańsza, niż jeśli zdecydowalibyśmy się na książkę papierową. Pamiętajmy również o tym, że często księgarnie udostępniają nam bezpłatne fragmenty, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprawdzić jakość produktu przed zakupem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *