ArtykułyInformacje

Wejdź do świata wiedzy – poznaj Platformę Nauki!

Poznaj wyjątkową stronę dającą darmowy dostęp do bazy filmów edukacyjnych, które w przystępny sposób przedstawiają różne zagadnienia naukowe oraz postacie badaczy i badaczek. Dostęp do materiałów jest otwarty dla wszystkich i może stanowić atrakcyjne źródło informacji pozwalające poznać świat nauki od trochę innej strony. Taki materiał może być ciekawym rozszerzeniem lekcji czy wartościowym źródłem dodatkowych materiałów dla uczniów chcących poszerzać swoją wiedzę poza granicę materiału z lekcji.

Jakie treści mamy na Platformie?

Aktualnie na naszej stronie znajduje się 10 różnych serii tematycznych skupiających się na różnych obliczach nauki, a także pokazujących ciekawe postacie i zagadnienia. Każdy film jest naszym autorskim projektem, w którym wykorzystujemy różne formy prezentacji – od wywiadów, przez animacje aż po fabularyzowane historie.

Co możemy Wam polecić?

Na przykład serię Historia Polskiej Nauki – to aż 25 odcinków, z których każdy skupia się na konkretnych postaciach, instytucjach i sytuacjach. Znajdziecie tu między innymi instytucję Lwowskiej szkoły matematycznej, genezę powstania kamizelki kuloodpornej czy historię Karola Olszewskiego. Wszystko to przedstawione w formie krótkich ilustrowanych filmów, przez które prowadzi nas lektor.

Kolejną interesującą serią może być ta przedstawiające Polskie Talenty – postacie naukowców i naukowczyń w różnym wieku, którzy opowiadają swoje historie zmagania się z ukochanymi dziedzinami, przedstawiają kulisty swojej pracy i dzielą się zagadnieniami związanymi ze swoją pasją.

A to tylko jedne z wielu!

Dlaczego warto?

Platforma Nauki jest projektem otwartym i bezpłatnym, realizowanych ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Nie mamy żadnego celu komercyjnego w naszych działaniach, chcemy po prostu promować treści, którego mogą wspomagać popularyzację nauki czy otwieranie horyzontów. Stąd chcemy, żeby jak najwięcej osób mogło poznać narzędzie i wykorzystać treści i funkcjonalności, które przygotowaliśmy.

Jeśli jesteście choć trochę zainteresowani, to zajrzyjcie na naszą stronę, na pewno nie pożałujecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *