Jakie treści mamy na Platformie?
Aktualnie na naszej stronie znajduje się 10 różnych serii tematycznych skupiających się na różnych obliczach nauki, a także pokazujących ciekawe postacie i zagadnienia. Każdy film jest naszym autorskim projektem, w którym wykorzystujemy różne formy prezentacji – od wywiadów, przez animacje aż po fabularyzowane historie.
Co możemy Wam polecić?
Na przykład serię Historia Polskiej Nauki – to aż 25 odcinków, z których każdy skupia się na konkretnych postaciach, instytucjach i sytuacjach. Znajdziecie tu między innymi instytucję Lwowskiej szkoły matematycznej, genezę powstania kamizelki kuloodpornej czy historię Karola Olszewskiego. Wszystko to przedstawione w formie krótkich ilustrowanych filmów, przez które prowadzi nas lektor.
Kolejną interesującą serią może być ta przedstawiające Polskie Talenty – postacie naukowców i naukowczyń w różnym wieku, którzy opowiadają swoje historie zmagania się z ukochanymi dziedzinami, przedstawiają kulisty swojej pracy i dzielą się zagadnieniami związanymi ze swoją pasją.
A to tylko jedne z wielu!
Dlaczego warto?
Platforma Nauki jest projektem otwartym i bezpłatnym, realizowanych ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Nie mamy żadnego celu komercyjnego w naszych działaniach, chcemy po prostu promować treści, którego mogą wspomagać popularyzację nauki czy otwieranie horyzontów. Stąd chcemy, żeby jak najwięcej osób mogło poznać narzędzie i wykorzystać treści i funkcjonalności, które przygotowaliśmy.
Jeśli jesteście choć trochę zainteresowani, to zajrzyjcie na naszą stronę, na pewno nie pożałujecie!