InformacjePorady

Szkolenia medyczne przez cały okres aktywności zawodowej personelu białego

Ten, kto zdecydował się na naukę w szkole medycznej czy na wyższych studiach medycznych musi być świadomy tego, że czeka go edukacja dosłownie  przez całe życie. W tej branży zdezaktualizowana wiedza to koniec kariery zawodowej – tego się lekarzom nie wybacza.

Ale nie tylko lekarze czy pielęgniarki muszą stale podnosić wiedzę, także ratownicy medyczni, dietetycy, kosmetolodzy czy rehabilitanci – cały personel biały jest zobligowany do podnoszenia swoich umiejętności.

heart-718085-m
Kardiologia
frame-on-eye-chart-1152188-m
Okulistyka
magic-pills-1418156-m
Farmacja

 

 

 

 

 

 

Przykładem niech chociażby będą wspomniani wcześniej dietetycy, którzy jeszcze kilka lat temu przekazywali w swoich poradach zasady żywieniowe nieco inne od dzisiejszych – zawartych chociażby w obrazie tak zwanej piramidy zdrowego żywienia. Dzisiaj po wprowadzeniu korekty sprawa ma się nieco inaczej – nowa piramida zdrowego żywienia, jak i szczegółowe zasady żywieniowe dostępne tu.

W dzisiejszych czasach w świecie medycyny dzieje się naprawdę dużo i dobrze, bo to daje nadzieję na zdrowie i życie ludziom chorym, to również przywraca wiarę rodzinie chorego w to, że kolejne terapie czy farmakoterapie przyniosą efekty. A że każda pomoc jest w tym przypadku na wagę złota nie trzeba o tym nikogo przekonywać.

    Wszystkim tym, którzy szukają szkoleń podnoszących wiedzę medyczną odsyłamy pod ten link.

Pracownikom medycznym przypominamy jednocześnie o cechach, jakimi powinni się wyróżniać w swojej codziennej pracy.

  1. Cierpliwość
  2. Wyrozumiałość
  3. Sumienność
  4. Odpowiedzialność
  5. Spokój
  6. Wrażliwość
  7. Współczucie dla cierpiących
  8. Tolerancja
  9. Zdolność do poświęceń
  10. Wytrwałość

Jakie jeszcze cechy powinny się tu znaleźć? Niech każdy stworzy swoją własną wymarzoną  listę cech charakteru pracowników medycznych.

O tym, jak wiele nauki czeka na ścieżce zawodowej wiedzą doskonale również psycholodzy, którzy w swojej codziennej pracy spotykają się z tak delikatną materią jaką jest psychika ludzka i oni również muszą się szkolić i podnosić swoje kwalifikacje – szkolenia a dobry psycholog to pojęcia wręcz nierozłączne.

  Zaciekawionych kodeksem etyczno-zawodowym psychologa odsyłamy pod ten link.

Nauka i jeszcze raz nauka w zawodach medycznych jest najważniejsza, bo tylko ona przyczynia się do ogromnych zmian w leczeniu chorych. A jak bardzo zmienia się świat chociażby w dziedzinie okulistyki prezentuje poniższy filmik.

 

Grafika: www.sxc.hu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *