szkolenia_kariera

Własna działalność gospodarcza to marzenie wielu osób i często jedyna szansa, by w naszym kraju zarabiać godne pieniądze. Prowadzenie firmy jest jednak dość trudne, przynajmniej dla niedoświadczonej osoby. Podpowiadamy więc, jakie szkolenia mogą przydać się początkującym pracodawcom.

Stworzenie dobrze prosperującego przedsiębiorstwa wymaga wiedzy nie tylko na temat danej branży, oferowanych produktów lub usług, ale także z zakresu prawa pracy. To podstawowe szkolenia dla każdego przedsiębiorcy, gdyż dostarczają wiedzy na takie tematy jak: umowa o pracę, nabór pracowników, prawa i obowiązki pracownika oraz pracodawcy, udzielanie i rozliczanie urlopów czy odpowiedzialność porządkowa i dyscyplinarna pracownika.

Innymi przydatnymi szkoleniami mogą być te dotyczące dofinansowania wynagrodzeń osób niepełnosprawnych. PFRON, czyli Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych poprzez SODiR, czyli System Obsługi Dofinansowań i Refundacji wspomaga pracodawców comiesięcznym dofinansowaniem do wypłat osób posiadających aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Dla osób, które zaczynają własną działalność gospodarczą, poruszanie się po systemie SODiR może przysparzać nieco problemów. Odpowiednie szkolenia dostarczą więc niezbędnej wiedzy dotyczącej wyliczania wskaźników zatrudnienia osób niepełnosprawnych, rodzajów i stopni orzeczeń i schorzeń, warunków otrzymania dofinansowania czy przygotowania dokumentacji.

Bardzo istotne z perspektywy osoby zakładającej firmę są kwestie finansowe, w tym rozliczanie wypłat czy odprowadzanie podatków. Przepisy dotyczące wynagrodzeń i innych świadczeń można poznać inwestując w konkretne szkolenie finansowe dotyczące podatków, obliczania wynagrodzenia urlopowego oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop, czy za pracę w godzinach nadliczbowych. Warto odwiedzić zwłaszcza stronę http://www.finansowe.szkolenia24h.pl/.

Sukces w prowadzeniu firmy zależy od wielu czynników, ale niezwykle istotne są przede wszystkim relacje z podwładnymi. Osoba na stanowisku kierownika powinna mieć do tego odpowiednie predyspozycje, między innymi takie jak pewność siebie, stanowczość, asertywność czy komunikatywność. Warto więc zapisać się na szkolenie, które zapewni nam umiejętność budowania efektywnych relacji z pracownikami, np. „Motywacja pracowników” , „Kierowanie zespołem”, „Asertywność w biznesie”, Techniki radzenia sobie ze stresem”, „Rozwiązywanie konfliktów w zespole” czy „Rekrutacja i selekcja pracowników”.

Szkolenia dla początkujących pracodawców można znaleźć w serwisie www.szkolenia24h.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *