Porady

Poradnik kierownika. Jak przygotować prezentację?

To zadanie musi wykonać każdy kierownik chcący zapoznać swych podwładnych z ważnymi informacjami i przekazać im rzetelną wiedzę na dany temat.

Dobrze przygotowana prezentacja powinna poruszać najważniejsze kwestie, udzielać niezbędnych informacji oraz skutecznie prezentować produkt lub usługę firmy. Prezentację można przeprowadzić zarówno dla swego zespołu, często jednak jej odbiorcami są potencjalni partnerzy biznesowi lub klienci. Dla nich starannie przygotowana prezentacja, jej treść oraz sposób demonstracji jest ważnym elementem związanym z ostateczną oceną potencjalnego partnera.

Przygotowanie prezentacji jest procesem wymagającym rozpatrzenia kilku istotnych spraw. Każdy kierownik, który musi się zmierzyć z takim zadaniem, powinien poszukać odpowiedzi na kilka istotnych spraw. Do kogo jest kierowana prezentacja? Jakie zadanie ma ona spełnić? Ma zaznajomić z produktem firmy czy nakłonić do jego zakupienia? Znając odpowiedzi na te pytania znacznie łatwiej jest przystąpić do pracy nad treścią prezentacji.

 

fotolia_39708045_subscription_monthly_m_dl7

Interesują cię kursy związane z zarządzaniem zespołem?
Odwiedź ten adres internetowy.


Jak powinna wyglądać idealna prezentacja? Przede wszystkim musi być ona kompletna. Konieczne jest ustalenie, jakie informacje mają się w niej znaleźć, a które można pominąć. Ważne, by poruszane w jej trakcie problemy ostatecznie stworzyły spójną całość. Prezentacja powinna być również wyważona, a co najważniejsze – interesująca.

poznaj również –

Jak przygotować się do zorganizowania konferencji

Zorganizowanie to kolejny ważny aspekt związany w przygotowaniem prezentacji. Kluczem do sukcesu jest często jej przemyślana struktura. Podstawowe znaczenie mają tu trzy części tworzące prezentację: wprowadzenie, część główna oraz wnioski. Ponieważ większość współczesnych prezentacji ma charakter pokazów multimedialnych, należy zatroszczyć się z odpowiednim wyprzedzeniem o niezbędny sprzęt. Rzutnik, ekran – to wszystko musi zostać przygotowane znacznie wcześniej w celu uniknięcia technicznych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *