InformacjeSzkolenia

Jakie szkolenie wybrać – otwarte czy zamknięte?

Świat idzie naprzód, więc jeśli się nie doskonalimy, oznacza to, że zostajemy w tyle. Każdy z nas powinien więc się rozwijać: poznawać, uczyć i próbować. Ogromne możliwości jakie daje nam praca, nowe wyzwania, idee powinny zostać wykorzystane tak, by nadążyć za postępem. Tak więc szkolmy się wszyscy – w miarę swoich możliwości, ofert, a przede wszystkim potrzeb.

Wiele osób korzysta z firm szkoleniowych co jest rozsądnym posunięciem, w końcu jeśli zdobywać wiedze, to od ekspertów. Najczęściej podczas podejmowania decyzji o zapisanie się na szkolenie pojawia się pytanie: w jakim celu? To bardzo istotne pytanie. Staramy się bardzo dokładnie rozwiązywać postawione przed nami zadania nie tylko pod kątem precyzji, ale i przede wszystkim by zaoszczędzić swój, jakże cenny czas.

Jakie szkolenie wybrać – otwarte czy zamknięte? Każda z tych opcji ma swoje zalety. Wypadałoby się jednak zastanowić dlaczego wybieramy takie akurat szkolenie. Szkolenia zamknięte lub inaczej „dedykowane” są skierowane do grup zorganizowanych. Najczęściej do ludzi o konkretnym poziomie umiejętności oraz sprecyzowanych celach w obrębie jednej firmy. Szkolenie poprzedza badanie umiejętności oraz oczekiwań przyszłych uczestników i skupia się na aktualnie wykonywanych przez nich zadaniach.

Tak więc szkolenia zamknięte idealnie spełniają zadanie poszerzenia swoich możliwości, by wykorzystać wszystkie dostępne i otaczające narzędzia oraz nauczyć się optymalnie wykorzystywać dany nam czas. Specjaliści w wielu dziedzinach pokazują innowacyjne rozwiązania dla aktualnych i niejednokrotnie wcześniej skomplikowanych obowiązków.

Szkolenia zamknięte są dobrą ofertą dla tych firm, które mają na celu wyposażyć swoich pracowników w efektowne i szybkie narzędzia przy faktycznym i skutecznym przyspieszeniu swojej pracy, gdzie czas trwania, program szkolenia czy zestawy ćwiczeń są dostosowywane bezpośrednio pod profil działalności konkretnego przedsiębiorstwa.

Na szkoleniach zamkniętych najczęściej na nasze codzienne obowiązki spojrzymy z perspektywy innych osób. Wskutek tego rozwiniemy się i dokonamy wielu odkryć zgodnie z cytatem Marcela Prousta: „Prawdziwy akt odkrycia nie polega na odnajdywaniu nowych lądów, lecz na patrzeniu na stare w nowy sposób”.


Polecamy serwis z najnowszymi ofertami szkoleń – www.szkolenia24h.pl. Na stronie znajdą Państwo szkolenia otwarte, zamknięte, darmowe, EFS i wiele innych.

 

Po co więc są szkolenia otwarte? Te maja dodatkowy atut. To współuczestnictwo z zupełnie nowymi osobami, które w czasie zajęć potrafią zadać pytania, na które sami byśmy nie wpadli. Dzielenie się doświadczeniami oraz rozwiązania stosowane w innych dziedzinach (z zachowaniem tajemnicy służbowej oczywiście), jak i stawiane pytania pozwalają jeszcze bardziej na rozwój własnej kreatywności w kontekście wykorzystania tego przy własnej pracy. I mimo, że na szkoleniu otwartym pojawią się elementy, które być może nie będą się bezpośrednio tyczyć naszej problematyki, to jednak „zasiane ziarenko” różnorodności sposobów rozwiązań nie tylko konwencjonalnych, uruchomi naszą wyobraźnię i kreatywność naszej nieco już rutynowej pracy.

I mimo, początkowo może się wydawać że to nie ma zastosowania, to jednak trzeba mieć na uwadze cytat Nelsona Mandeli „Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie to zrobione”.

Mówi się, że nie powinno się składać obietnic takich jak „zawsze” oraz „nigdy”, to jednak w niektórych sytuacjach ich zastosowanie jest uzasadnione. Przykład? Zawsze trzeba się uczyć i nigdy nie wolno dać się przekonać, że sobie z czymś nie poradzimy. Przecież nieustannie się rozwijamy na każdej płaszczyźnie.

One thought on “Jakie szkolenie wybrać – otwarte czy zamknięte?

  • Zarówno szkolenia otwarte, jak i zamknięte, w zależności od tego, czego szukamy i czy wśród szkoleń otwartych znajdują się odpowiadające nam programy. 🙂 Polecam Kontrakt OSH – http://www.kontraktosh.pl. Jest to firma z tradycjami, która organizuje naprawdę niezłe szkolenia sprzedażowe.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *