Szkolenia

Zalety korzystania z outsourcingu bhp

Outsourcing bhp to obszerna usługa firm, które zajmują się szeroko pojętym bezpieczeństwem swoich klientów. Należą do nich głównie firmy, ponieważ ta oferta jest do nich skierowana.

Wbrew pozorom firmy czy to handlowe, czy usługowe czy produkcyjne, potrzebują monitorowania pod każdym względem, po to aby wykluczyć niebezpieczne czynniki. Z roku na rok usługa outsourcingu zmienia się na bardziej nowoczesną, dlatego warto wydać te dodatkowe pieniądze na profesjonalną ochronę. W jej zakres wchodzi ochrona bhp, szkolenia bhp, wszelkiego rodzaju doradztwo, a nawet sporządzanie ważnych dokumentów potwierdzających aktualną sytuację. Zabezpieczenia, systemy ochrony, czy narzędzia ratownicze również są sponsorowane przez firmę od spraw bhp. Outsourcing bhp działa na terenie całego kraju, dlatego firmy posiadające oddziały w innych miastach, również mogą na tę ochronę liczyć. Co kilka miesięcy przeprowadzane są szkolenia pracowników z zakresu bhp, sprawdzane wszystkie zabezpieczenia, drogi ewakuacyjne, czy narzędzia ratunkowe. Kiedy zachodzi taka potrzeba, wówczas firma wykonująca outsourcing bhp może wysłać do firmy specjalistę z danej dziedziny, czy to pożarowej, wodnej, elektrycznej czy gazowej. Sprawdzi on sytuację, sporządzi raport, a w razie potrzeby wezwie dodatkowe organy bezpieczeństwa. Outsourcing bhp obejmuje także wszystkich pracowników, dzięki czemu coroczne szkolenia są dokładne, szczegółowe, a przede wszystkim praktyczne. Wszystko odbywa się w ramach abonamentu, jaki firma płaci za outsourcing. Nie tylko małe czy nowe firmy mogą powołać się na usługę bezpieczeństwa i higieny pracy, ale również duże zakłady, czy spółki. Na żądanie, jest przeprowadzany audyt każdego stanowiska pracy, ogólnego bezpieczeństwa w firmie, jak też wykonywane specjalne instrukcje bhp oraz przeciwpożarowe. Cala procedura odbywa się zgodnie z polskimi normami, a firmy wykonujące outsourcing powinny mieć certyfikaty na swoją działalność. Jest to ważne choćby podczas sprawdzania klienta firmowego pod względem bhp przez Inspekcję Pracy.

2 thoughts on “Zalety korzystania z outsourcingu bhp

  • Również jestem zwolennikiem powierzania swoich spraw firmie zewnętrznej, do tej pory mam same pozytywne doświadczenia, mogę się zająć działaniami najważniejszymi dla firmy, przykładowo od niedawna promocją. Daje mi to większe zyski a szkolenia BHP zostawiam miłej Pani, które odwiedza nas kiedy jest to potrzebne. Nie muszę długo czekać na realizację, zresztą jest więcej plusów, jak w tym informatorze https://podpowiadamy.pl/zalety-outsourcingu-bhp/ . Po całym dniu pracy mam raczej ochotę poleżeć w łóżku oglądając serial, zapomnieć o wszystkich sprawach na jutro. Nie zawsze jest to możliwe, ale trzeba jakoś walczyć o spokój.

    Odpowiedz
  • Outsourcing, to nie tylko same szkolenia, ale także nadzór nad warunkami pracy, kontrola przestrzegania przepisów bhp, dokumentacja oceny ryzyka zawodowego dla różnych stanowisk, ale również, co ważne reprezentowanie firmy – klienta przed organami kontrolnymi. Jeśli chodzi o firmę, która dobrze ogarnia bhp i ma duże doświadczenie, to na pewno SEKA S.A.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *