Coraz częściej stawia się na nieustanne podnoszenie kwalifikacji pracowników. Nie chodzi tylko o stanowiska managerskie, ale również o te niższego szczebla. Istnieje bowiem przekonanie, które mówi o tym, że wykwalifikowany pracownik to efektywny pracownik, z którego nie tylko pracodawca, ale również klienci są zadowoleni. Taka osoba, dobrze wykonująca powierzone mu zadania, jest bardziej pewna siebie, przez co również poprawia się jej nastrój oraz mobilizacja do pracy.

Dlaczego szkolenia biznesowe?

Przeszkolenia wymagają nie tylko nowi pracownicy, których trzeba wdrożyć w rozwiązania stosowane w firmie oraz oferowane usługi, ale również ci, którzy już od dłuższego czasu w niej pracują. Wynika to z faktu, że specjaliści wprowadzają na rynek coraz to nowsze techniki sprzedaży oraz produkty, które do właściwej pracy wymagają umiejętnego obsługiwania. Takiego rodzaju szkolenie bardzo łatwo można połączyć z wyjazdem integracyjnym. Ważnym jest, aby nie odbywało się ono w naszym biurze, ale w innej lokalizacji. Może to być jakieś centrum konferencyjne czy hotel taki jak Solpark Kleszczów, gdzie uczestnicy szkolenia, jeśli trwa ono dłużej niż jeden dzień, mają możliwość skorzystania z noclegu. Kilkudniowe szkolenia przeprowadzane poza siedzibą firmy są bardziej efektywne niż te w firmie. Pracownikom daje się czas na przyswojenie wiedzy oraz odpoczynek.

Audience at the business conference

Lokalizacja oraz technika nauki są ważne

Aby nauka nie była zbyt nużąca i wymagająca, dobrze byłoby zapewnić pracownikom pewnego rodzaju atrakcje i formy spędzenia wolnego czasu. Nie tylko dzieci łatwiej uczą się poprzez zabawę – może trudno w to uwierzyć, ale dorośli również prościej zapamiętują ważne rzeczy, kiedy przedstawione zostają w ciekawy i absorbujący sposób. Dlatego zamiast nudnych wykładów czy prezentacji dobrze jest postawić na inne formy nauki. Czy jest to nieprofesjonalne? Nie chodzi tutaj przecież o dziką zabawę niczym przedszkolaki, a o kulturalną, spokojną rozrywkę podczas trwającego szkolenia. Jeśli przynosi to zamierzone efekty, trudno w tej sytuacji mówić o braku profesjonalizmu. Solpark Kleszczów daje swoim klientom możliwość zapewnienia grupie szkoleniowej dodatkowych atrakcji sportowych, a także integracyjnych. Jest to hotel i obiekt sportowo-konferencyjny, posiadający przestronny parking oraz hotelowe zaplecze, które umożliwia połączenie szkolenia z innymi formami. Plan jest bardzo prosty – od rana do popołudnia szkolenia, później czas wolny, a wieczorem chwila dla pracowników, w czasie której każdy może się lepiej poznać. Wiadomo bowiem, że kiedy ludzie nie są sobie tak obcy, nie tylko atmosfera, ale również praca w biurze jest po prostu lepsza.

To, w jakim miejscu zorganizuje się szkolenie, jest bardzo ważne. Aby zapewnić pracownikom nie tylko motywację do szybszego przyswajania wiedzy, ale również komfort psychiczny, dobrze jest postawić nie tylko na nieprzerwaną naukę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *