ArtykułySzkolenia

Szkolenia z rozwoju umiejętności menadżerskich kierowników działów technicznych

Tak zwani urodzeni przywódcy, z natury cechujący się zarazem charyzmą, umysłem analitycznym i wysokim stopniem inteligencji emocjonalnej, istnieją – jest ich jednak znacznie mniej niż potrzeba we współczesnym świecie. Na szczęście większość kompetencji kluczowych dla skutecznego przywództwa można z powodzeniem zdobyć dzięki doświadczeniu lub szybciej – dzięki odpowiednim szkoleniom. Specyfika działów takich jak produkcja czy utrzymanie ruchu wymaga przy tym szczególnego podejścia do sprawy.

Geschäftsleute als Zuhörer im Business Seminar bei einer Schulung im Konferenzraum

Stąd właśnie oferta warsztatów rozwijających umiejętności menadżerskie skierowana do kierowników i dyrektorów technicznych, głównych mechaników i głównych inżynierów, a także wszystkich osób zainteresowanych optymalizacją procesów zachodzących w działach technicznych, poprawą jakości produkcji czy osiągnięcia lepszych wyników w zakresie terminowości prac.

Kompetencje do zdobycia

Dzięki specjalnie skonstruowanemu szkoleniu poznają oni tajniki budowania zespołu i efektywnego zarządzania nim z wykorzystaniem różnych metod. Uczą się wykorzystywać w pełni potencjał pracowników i motywować ich, umiejętnie stosując krytykę i pochwały, a w związku z tym skutecznie zapobiegać zjawisku wypalenia zawodowego wśród podwładnych. Zdobywają cenne umiejętności na gruncie komunikacji – również z działami „nietechnicznymi” – i rozwiązywania konfliktów.

Dobrej jakości szkolenie menadżerskie dla kierowników działów technicznych kładzie też nacisk na budowanie przez nich autorytetu, rozsądne delegowanie zadań czy wykorzystanie narzędzi coachingowych, a także sztukę motywowania samych siebie do dalszego rozwoju. Istotnym elementem takiego szkolenia będzie również trening asertywności czy radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

Skuteczna metodologia

Ważne, by struktura szkolenia pozwalała nie tylko na zapoznanie się z modelami teoretycznymi, ale też wdrażała do umiejętnego wykorzystania ich w praktyce. Służą temu aktywizujące ćwiczenia zarówno grupowe, jak i indywidualne, twórcze dyskusje czy symulacje sytuacyjne, a także zwiększające atrakcyjność zajęć i przez to podnoszące skuteczność uczenia się pomoce dydaktyczne.

Poznaj – Odkryj swoje umiejętności przywódcze: Test samooceny – Czy nadaję się na lidera?

Oprócz tego w programie powinny znaleźć się oczywiście również wykłady, najlepiej ilustrowane przykładami z życia i odpowiednio komentowane przez zaangażowanego prowadzącego, któremu nieobca jest specyfika przedsiębiorstw produkcyjnych. Z osobą taką współpracuje chociażby Ośrodek Szkoleń i Informacji EFFECT, zatrudniając posiadającego wykształcenie psychologiczne trenera i coacha, który ma nie tylko bogate doświadczeniem ale też zacięcie pedagogiczne, potwierdzone sukcesami w pracy akademickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *