ArtykułyInformacjePorady

Rola opakowań custom boxes wśród artykułów spożywczych

Czy wiecie, że ochrona warzyw i owoców zapobiega ich zepsuciu? Czy wiecie, że ich transport bez opakowania jest nieopłacalny, często przynoszący straty?

Custom boxes, jako zrównoważony rozwój?

Nazwa custom boxes to określenie opakowań niestandardowych. Są one odpowiedzią na indywidualne potrzeby klientów. Custom boxes tworzone są na miarę i na potrzeby klientów, często wykonywane z pełną starannością i precyzją zegarka szwajcarskiego. Powstają one w zależności od rodzaju zamówienia artykułów spożywczych. Przy ich produkcji istnieje możliwość nadruku na opakowaniu.

Często firmy zajmujące się produkcją „custom boxes” współpracują z firmami, które zajmują się pakowaniem świeżych produktów do odpowiednich opakowań. Taka firma powinna posiadać w swoich szeregach, tzw. zespół do spraw innowacji, w którym to znajdzie się m.in. technik i projektant custom boxes. Zespół ten ma za zadanie wspomagać produkcję custom boxes, jako tych wspierających zrównoważony rozwój. Na pewno taka niestandardowa forma naszego opakowania przyciągnie wzrok klientów, a co za tym idzie wyróżni asortyment na półce sklepowej.

Zespół do spraw innowacji stale monitoruje rynek spożywczy i zbiera informacje o aktualnych potrzebach i zachowaniach swoich klientów. Wtedy taka firma przedstawia swojemu klientowi projekt niestandardowego opakowania z wykorzystaniem najlepszych materiałów. Dodatkowo firma ta powinna mieć na uwadze dobro środowiska naturalnego i posiadać materiał na opakowania, który jest biodegradowalny. Zatem fundamentem powinno być dostarczenie konsumentowi optymalnego rozwiązania w postaci opakowania czy koncepcji jego w ramach idei „custom boxes”.

Moda na zdrowe i przyjazne dla otoczenia środowisko wciąż się rozwija. Dlatego firmy zajmujące się produkcją custom boxes powinny rozwijać się w kierunku takich materiałów na opakowania i technologii, które wspierają zrównoważony rozwój. Aby były przyjazne i wydłużały świeżość warzyw i owoców.

Jakość międzynarodowa

Niby ciekawy pomysł na te custom boxes. Jednak ich zapotrzebowanie na zrównoważony rozwój jest raczej bardziej ogólne. Ponieważ wynika to z różnicy potrzeb poszczególnych klientów, spraw logistycznych i różnych produktów. Niektórzy zagraniczni klienci, np. firmy z Niemiec czy Hiszpanii preferują zakup opakowań niestandardowych typu Flow – Fresh, które zapewniają większą odporność truskawek czy pomidorów liściowych na wahania temperatury w trakcie transportu czy dostawy. Z kolei opakowania custom boxes wykonane z juty wykorzystywane są na ziemniaki do sprzedaży detalicznej, ponieważ jest on wytrzymały i naturalny, smak ziemniaków zachowany.

Przyszłość custom boxes

Zapewne ich przyszłość w żaden sposób nie zostanie zachwiana. Zapewne z każdym rokiem moda na ich zapotrzebowanie będzie wzrastać, nie tylko w przemyśle artykułów spożywczych. Stanowią one ciekawe rozwiązanie, które oprócz przeznaczenia na warzywa i owoce, mogą być wykorzystywane nawet jako ciekawe opakowanie na idealny prezent.

Więcej przeczytasz także w serwisie e-sklep.biz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *