Możliwości wykorzystania sztucznych kwiatów jest naprawdę wiele i warto po nie sięgać. Wykonamy z nich nie tylko ładny stroik do salonu czy ozdobny wianek na drzwi. Możemy z powodzeniem zrobić ładną aranżację do flakonu, ozdobić parapet czy nawet salę weselną. Wszystko zależy oczywiście od naszej wyobraźni.

W domu

Kompozycja zawierająca elementy sztuczne wcale nie musi być od razu tandetna. Obecnie jakość materiału jak i wykonanie elementów roślinnych i innych dodatków jest bardzo dobra. Dodatek sztucznej ozdoby do bukietu czy stroika, który postawimy w salonie, na pewno go ożywi. Dużo ładnych elementów dekoracyjnych można dostać w wielu sklepach. Najtańszą opcją będzie jednak hurtownia dekoracji kwiatowych. Tym bardziej jeśli robimy takie kompozycje raz na jakiś czas, brakuje nam pomysłu jak wykonać taką aranżację. Podpowiem tylko, że na portalu pinterest nieraz znajduję bardzo efektowne kompozycje z dodatkiem sztucznych kwiatów.

Wystrój sali

Obojętnie czy bankietowa, czy typowo pod wesela. Sposobów dekoracji tego rodzaju pomieszczeń jest mnóstwo. Jednym z ciekawych i chyba najczęściej wybieranych opcji są dekoracje kwiatowe. Aranżacja z żywych kwiatów jest niestety bardzo nietrwała i zazwyczaj po kilku godzinach zaczyna tracić na urodzie. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się u importera kwiatów sztucznych w dobrej jakości dodatki dekoracyjne. Do wyboru mamy naprawdę dużo ciekawych pozycji. Poza tym zaopatrywanie się u importera to nie tylko możliwość zdobycia odpowiednio niskiej ceny ale także duży wybór. Do tego co sezon o wiele wcześniej pojawia się tam nowy towar tak, że można bez problemu być na bieżąco.

Sztuczne kwiaty na prezent?

Pomysł aby dać w prezencie komuś sztuczne kwiaty w pierwszej chwili zakrawa na absurd. Jednak jeśli są to ręcznie wykonane kwiaty z filcu, jedwabiu gdzie dbałość o każdy szczegół widać w najmniejszym elemencie… To śmiało możemy uznać je za swego rodzaju sztukę, którą nie każdy jest w stanie opanować. Taki bukiet na pewno zdobędzie uznanie i zostanie doceniony. Raczej nie zajmie miejsca w głębi szafy. Jeśli czujemy się na siłach taki niecodzienny bukiet możemy wykonać sami. Jest wiele filmików instruktażowych, gdzie krok po kroku jest pokazane jak wykonać materiałowe kwiaty.
Możliwości wykorzystania sztucznych kwiatów jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, możliwości czy zamierzenia. Często również od talentu, gdyż nie każdy potrafi ułożyć kompozycję z kwiatów. Jednak dla tego też jest rozwiązanie. W sprzedaży są dostępne gotowe realizacje, a na portalach tematycznych możemy znaleźć instrukcje jak samodzielnie wykonać dany projekt.
Źródła:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *