ArtykułyInformacjePoradySzkolenia

Florysta – zawód z miłości do kwiatów. Jak nim zostać?

Kwiaty od zawsze są ważnym elementem naszego życia. To one potrafią zauroczyć i zaintrygować swoim pięknem nieopisanym przez słowa, dlatego też towarzyszą nam podczas specjalnych okazji, np. ślubu, wesela czy jubileuszu, podkreślając przede wszystkim ich istotność i cudowność. Świetnie sprawdzają się również jako sposób na wyrażenie ważnych informacji, bez słów: umożliwiają nam przekazać to, jak bardzo kogoś kochamy, tęsknimy czy po prostu jako zobrazowanie wyrazu “przepraszam”, czy “dziękuję”.

Żadna ważniejsza ceremonia nie może odbyć się bez przepięknych stylizacji kwiatowych czy ozdobnych bukietów. Jednak same kwiaty to nie wszystko. Trzeba posiadać jeszcze m.in. wiedzę o ich symbolice, technikach upięcia, czy zasadach doboru składu bukietu, tak by były one spójnym elementem wystroju, a nie zaburzającą harmonię nieokreśloną strukturą. Dlatego też należy znaleźć florystę, który posiada wyjątkowe umiejętności manualne oraz szczególne poczucie estetyki, co jest sprzymierzeńcem zachowania dobrego stylu przyjęcia. Co jeszcze wyróżnia profesjonalistę?

 

Umiejętności niezbędne każdemu floryście

Oczywistym jest, że w najważniejszą umiejętnością jest wykonywanie starannych, estetycznych i kreatywnych kompozycji florystycznych, jednak – ku zaskoczeniu wielu osób – niezbędna do tego jest choćby podstawowa wiedza w zakresie materiałoznawstwa zarówno roślinnego jak i nieroślinnego. Dodatkowym atutem każdego florysty jest również znajomość języka angielskiego i pojęć ściśle związanych z branżą kreatywną oraz florystyczną, Niezwykle przydatne okazują się także informacje z zakresu przedsiębiorczości i zarządzania finansami, co umożliwia sprawne wykonywanie kosztorysów, czyli obliczanie wartości wykonywanych kompozycji i ceny materiałów potrzebnych do ich stworzenia. Gdzie można nabyć tak szerokiej i, mówiąc wprost, specyficznej wiedzy? Odpowiedzią są darmowe szkoły policealne. Szczególnie warto wybrać taką, która wyróżnia się nie tylko fachową kadrą nauczycielską, profesjonalnym zapleczem technicznym, ale również prezentowanymi wynikami i przede wszystkim ocenami absolwentów. Mówi się jednak, że w Polsce, a szczególnie we wschodnich jej rejonach, trudno o wysokiej jakości kursy. Czy więc istnieją takie w największych miastach lubelszczyzny tj w Lublinie, Zamościu lub Białej Podlaskiej? Oczywiście! Odpowiedzią jest Kursor – bezpłatna szkoła policealna – i to dzięki niej…

 

Branża florystyczna stoi dla Ciebie otworem!

Jakość oferowanych usług na terenie Lubelszczyzny w zakresie oprawy florystycznej w ostatnich latach diametralnie poszła w górę, co przyczyniło się również do wzrostu oczekiwań klientów względem osób oferujących dekoracje z roślin. Obserwacja ta skłoniła darmową Szkołę Policealną, Kursor, z oddziałami w Lublinie, Zamościu i Białej Podlaskiej, do analizy lubelskiego rynku i jego wymagań. Działanie te i wnioski, jakie z nich wyciągnięto, skłoniły kadrę do odpowiedzi w swojej ofercie edukacyjnej na nowe potrzeby osób działających w branży florystycznej bądź dopiero starających się o wejście w zawód z nią powiązany, dlatego też wśród wielu kierunków do wyboru pozostaje kurs florystyczny, który prowadzi do utrzymania się w branży określanej w ostatnich latach jako wyjątkowo stabilna.

Zawód z miłości do kwiatów wydaje się być stworzonym dla Ciebie? Marzysz o posiadaniu stabilnego zatrudnienia?

Już dziś sprawdź ofertę darmowej Szkoły Policealnej Kursor w najkorzystniejszej dla Ciebie lokalizacji – Lublinie, Zamościu lub Białej Podlaskiej!

Więcej informacji: https://www.kursor.edu.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *