ArtykułyFirmyInformacjeSzkolenia

Jak skutecznie zarządzać projektami i prowadzić złożone analizy?

Obecnie realizacja skomplikowanych projektów wymagających zaangażowania wielu osób, zespołów projektowych i analityków, jest znacznie łatwiejsza dzięki nowoczesnym narzędziom komputerowym. Współczesne oprogramowanie Microsoft Project oraz zaawansowane funkcje arkusza kalkulacyjnego Excel sprzyjają sprawnemu działaniu, a także pozwalają skrupulatnie obliczyć konkretne wyniki, tworzyć zaawansowane formuły, przygotować prognozy czy wykonać złożone operacje na tabelach przestawnych.

MS Project – skuteczne zarządzanie projektami

MS Project jest aplikacją, która wspomaga zarządzanie projektami, zasobami, czasem i finansami w trakcie realizacji projektu. To zaawansowane narzędzie cieszy się coraz większą popularnością, gdyż zapewnia użyteczne, rozbudowane interfejsy do zarządzania różnymi elementami projektu. Ponadto aplikacja ta została wyposażona w funkcje raportujące, które pozwalają zarządzać projektem na każdym jego etapie. Korzystanie z MS Projekt stanowi jedną z najnowszych propozycji szkoleniowych firmy Imperium szkoleniowe. Jeśli zależy Ci na efektywnej pracy i sprawnej realizacji projektów, sprawdź ofertę kursów szkoleniowych dostępną na stronie https://imperiumszkoleniowe.pl/szkolenie/ms-project-poziom-podstawowy/.

Planowanie i realizacja działań w oparciu o harmonogram MS Project

Podstawową funkcją programu MS Project jest stworzenie dokładnego planu działań, a następnie budowa harmonogramu. Aplikacja ta umożliwia m.in. planowanie pracy w oparciu  dostępne zasoby i przydzielenie konkretnych działań poszczególnym osobom. Kolejnym etapem w realizacji projektu jest nadzorowanie realizacji projektów i tworzenie raportów, w których zebrane są poszczególne efekty działań. Specjalny kurs e-learningowy pozwoli uzyskać odpowiednie kompetencje w zakresie posługiwania się tym zaawansowanym narzędziem. To szkolenie przeznaczone dla wszystkich menadżerów średniego i wyższego szczebla, którzy zarządzają złożonymi projektami.

 

Zadania analityczne – złożone funkcje arkusza kalkulacyjnego Excel

Do zaawansowanych funkcji Excela należą formuły zagnieżdżone m.in.JEŻELI, jak również funkcje wyszukiwania i odwołania oraz zaawansowane funkcje matematyczne, które pozwolą generować liczby losowe w arkuszu oraz jak przekształcać liczbę z arabskiej na liczbę rzymską. Odrębną grupę stanową funkcje finansowe, które przydadzą się podczas planowania budżetu oraz wydatków czy inwestycji domowych. Interesującym zagadnieniem jest również poznanie kilku ważnych funkcji tekstowych, które znakomicie sprawdzają się w wielu sytuacjach przyśpieszając prace analityczne. Natomiast poznanie funkcji statystycznych umożliwia m.in. stworzenie specjalnego wykresu, tzw. histogramu. Histogram jest bardzo praktycznym narzędziem statystycznym – to wykres, który danym wartościom zmiennej przyporządkowuje ich liczności. Oddzielne zagadnienie stanowi posługiwanie się tabelami przestawnymi wykorzystywanymi m.in. do analizy, przeglądania oraz prezentacji danych. Budowanie tabeli przestawnych na podstawie dwóch tabeli jednocześnie jest jedną z zaawansowanych i użytecznych funkcji, których można się nauczyć podczas kursu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *